Tuesday, 25 January 2022 | Lajme: 0

Si të pastrojmë pikat e zeza në kushtet e shtëpisë

maske1

Argjili jeshil rekomandohet për lëkurat me yndyrë. Realizoni një përzierje të argjilit me kamomil në mënyrë që të luftoni pikat e zeza. Recetë është shumë e lehtë!

Përbërësit:

 -Çaj kamomil

-Argjil jeshil

Përgatitja:
Bëni një çaj kamomili dhe më pas lëreni të ftohet. Në një tas shtoni këtë çaj dhe 3 lugë kafe me argjil dhe përziejini mirë për të përftuar një pastë kompakte. Masën e përftuar aplikojeni në fytyrën e larë më parë. Lëreni maskën të veprojë për 15 deri 20 min