Thursday, 6 August 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: hoxha

largea_h-irfani1405674165

Ja si duhet të jetë nata e parë e martesës sipas Hoxhë Irfanit! (Video)

Hoxhë Irfani është i njohur tashmë në opinion për ligjëratat e tij. Në një video të postuar në kanalin Youtube, Hoxhë Irfani flet për natën e parë të martesës. Sipas tij, familja është një institucion shumë i rëndësishëm,...
hoxha

Hoxha: Në ‘xhehnet’ ka edhe vetura (video)

Predikimet e hoxhallarëve që zakonisht shoqërohen me ndonjë citat në gjuhën arabe nganjëherë dinë të jenë fortë të çuditshme. Kështu Jusuf Hajrullahu, ‘xhematit’ të tij i thotë se në ‘xhehnet’ do të ketë çdo gjë...
hoxha

Imami Latifi: Çfarë faji kishte foshnja një muajshe që u masakrua nga shkijet

Imami nga Mitrovica, Fatmir Latifi, në një video të postuar në rrjetet sociale, ka shpjeguar se pse ndodhën vërshimet në Serbi dhe Bosnjë. Latifi thotë se ky është ndëshkim i Allahut për serbët për krimet që ata kanë bërë. Hoxha,...
hoxha

Hoxha i Sanxhakut kërkon rrënjët ilire

Nga Gani MEHMETAJ – Hoxha i Pazarit të Ri të Sanxhakut, krahinë shqiptare të cilin ngadalë po e mbulon muzgu i shkombëtarizimit me emocionoi, gati me nxiti të qajë, sepse e ndjeja dhimbjen e thirrjen e tij, e ndjeja vetminë gërryese...
hoxha

Komandant Hoxha i RDK – së pritet në mënyrë madhështore në Kumanovë (VIDEO)

Rilindja Demokratike Kombëtare sonte në Qendrën për Kulturë në Kumanovë, e ka mabjtur konventën promovuese të kandidatëve për deputet në parlamentin e Maqedonisë. Mes qindra të pranishmëve në sallë, fjalën e mori fillimisht...
hoxha

Komandant Hoxha: Unë jam bartës i listës së RDK-së në njësinë numër 2 (Video)

Xhezair Shaqiri, i njohur në opinion si Komandant Hoxha, ka thënë se ai do të kandidojë si bartës liste i deputetëve të partisë së Rufi Osmanit, RDK – së, në njësinë zgjedhore numër 2. Sipas Shaqirit, këtë vendim e ka ndërmarrë...
stupcat

Enis Rama mesazh Stupcave: Mos bëni hajgare me fe (Video)

Hoxhë Enis Rama ka lëshuar kritikat në drejtim të humoristëve “Stupcat” duke thënë se ata janë duke u tallur me fenë myslimane duke thënë se ata janë të pafe. “I shikojnë të gjithë ato kasetat e tyne, të pafeve, atyre...
maqedoni-komandant_hoxha_425961865

Xhezair Shaqiri – Hoxha, kaçak në Kosovë e Maqedoni

Ka vite që jeton si kaçak. Nuk e ka ndërmend që të dorëzohet, pavarësisht se jeta e kaçakut nuk është e lehtë as për të, dhe as pjesëtarët e tjerë të “çetës”. Kaçakët shqiptarë nuk kanë mbetur vetëm pjesë e folklorit...
irfan-salihu-hoxha-i-prizrenit_587000

Hoxhë Irfan Salihu për femrat e virgjëra, mjaltin, qumështin, arin dhe venën në Xhenet

Hoxhë Irfan Salihu, i cili para disa muajsh kishte bërë një deklaratë skandaloze për femrat e për të cilën ishte diskutuar edhe në Parlamentin e Kosovës, në një ligjëratë të postuar në YouTube ka folur gjerë e gjatë për...
cia

CIA: Roli i Zbulimit grek në operacionet kundër Enver Hoxhës në ’54

Dokument i Shërbimit Sekret Amerikan për operacionet sekrete. KGB i dinte planet e operacioneve. Me tradhtinë e Filbit shërbimet perëndimore kërkonin të përligjnin humbjen spektakolare në Shqipëri. Detajet operacionale të grupeve...