Thursday, 24 September 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: Martesa

timthumb (1)

I propozon partneres për martesë pasi ajo i dhuroi veshkën (Foto)

Një çift janë fejuar në një show televiziv pasi partnerja i kishte dhuruar burrit të saj veshkën. Ben Foëles, 29 vjeç i cili vuante nga sëmundja kronike e veshkave, i nevojitej një dhurues por anjëri nga familja e tij nuk ishte përshtatës...
timthumb

Viti i parë i martesës – viti më i vështirë!

Hulumtimi më i ri i Qendrës për Cilësinë e Jetës në Australi tregon se çiftet në vitin e parë të martesës janë më të palumtur. Çiftet në vitin e parë të tyre të martesës janë më të palumtur se sa pas shumë viteve. Në...
m-m

Martohet me të fejuarën në spital, vdes pak orë më vonë

U martua në spital, kur për atë nuk kishte shumë për të bërë, pasi gjeti vdekjen pak orë pas ceremonisë. Dy të rinjtë anglez Ian Tong dhe Gemma, u martuan në spital, pas muajsh të tërë sëmundje dhe vuajtje. Ian u diagnostikua...
martesa-236x300

Gjërat që askush nuk ju tregon për martesën

Është koha të flasim për realitetin derisa nuk jemi bërë pjese e vdekjes! Martesa është jashtëzakonisht e mirë. Kjo do të thotë se ju do ta gjeni personin me të cilin do të dëshironi ta kaloni gjithë jetën dhe këtë ju do ta...
martesa-te-perzjerabrak11

Vetëm në Likovë, kurorëzime sa në 12 komuna maqedonase

Sipas të dhënave  të Entit Shtetëror të Statistikave, vetëm në komunën rurale të Likovës në Maqedoni gjatë vitit 2013 ka pasur kurorëzime sa në 12 komuna të banuara me maqedonas. Gjatë vitit 2013 në Komunën e Likovës të...
assad

Martesë masive me gratë e…Al Assad

Një martesë masive në hotel “Dama Rose” në Damask, me gratë e lidhura me ushtarët e Bashar Al Assad ka ndodhur gjatë së dielës. Përvec luftës në Siri ndodhin edhe gjëra të tjera. Në një hotel të Sirisë, ushtarët...
albin kurti

Kurti: Ata që më kritikojnë pse jam martuar me të huaj, njeriun e shohin si mall

Albin Kurti ka folur për herë të parë, për martesën e tij me norvegjezen Rita. Ai në emisionin Rubikon u është përgjigjur atyre që e kanë kritikuar, që ai është martuar me një femër të huaj, ndërsa tërë kohën bënë fushatë...
qeni

Kulmi, martohet me qenin! (FOTO)

Quhet Amanda Rodgers, është 47 vjeç, dhe është gruaja e cila është martuar me qenin e saj me emrin Sheba. Historia e pazakontë vjen nga Londra, edhe pse martesa mes tyre u mbajt në Kroaci, përpara 200 personave të ftuar. “Nuk mund...
cana

Babai i Lorikut: Cana në qershor martohet me vajzë romake

Babi i Lorik Canës, Agimi, duke folur për “Lazioneës.eu”, ka hedhur dritë mbi situatën e të birit te klubi bardhekaltër, të ardhmen e tij, si dhe zbulon faktin se në mes të qershorit do të martohet me vajzën romake, me të cilën...
1646311

Çifti që është martuar 60 herë në 50 vende të botës! (Foto)

    Alex Pelling dhe Lisa Gant shëtisin botën për t’u martuar në vendet më interesante dhe sipas kulturave të tyre. Deri më sot ata kanë qenë në 50 shtete dhe janë martuar 60 herë.