Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: popullore

1-783

Plas skandali i doktoraturave në Shqipëri, paraqitet emri i një funksionari të BDI-së (VIDEO)

Televizioni Top-Channel ka zbuluar një skandal me doktoratura në një fakultet në Shqipëri, ku përveç doktorantëve nga Shqipëria, janë përfshirë edhe doktorantë nga Kosova e Maqedonia. Në dokumentet e prezantuara nga emisioni “Top...
talat-xhaferi (1)

Xhaferi: Presidenti po e shkel kushtetutën për Ligjin që zyrtarizon gjuhën shqipe

Refuzimi i presidentit maqedonas Gjorge Ivanov për të dekretuar Ligjin që zyrtarizon gjuhën shqipe, që ende nuk botohet në Gazetën Zyrtare të atij vendi, ka efekte të drejtpërdrejta jo vetëm në çështjen e gjuhës, por edhe në...
1-183-780x439

Stuhi e frikshme breshëri në Sidney (Foto/Video)

Një stuhi e madhe breshëri ka goditur Sindey në Australi. Pamjet tregojnë breshërinë në madhësinë e një guri që bie në tokë, ndërsa stuhia përfshiu vendin. Kjo konsiderohet stuhia më e madhe e breshërit në Australi, që dëmtoi...
vajzaaa-750x430

Vajza australiane thyen rekord botëror, tërheq kamionin 11 tonësh (VIDEO)

Nardia Styles nga Queensland i Australisë, ka thyer një rekord botëror, kurse paratë e fituara i ka dhuruar për bamirësi. Syles ka arritur që të tërheq me litar një kamion dhe makinë që peshonin 11 ton. Syles kështu ka thyer rekordin...
Untitled-2-750x430

Protesta në Tetovë kundër kazinove dhe bastoreve (LIVE)

Lëvizja Antibixhoz për momentin është duke e mbajtur protestën në sheshin “Iliria” në Tetovë dhe ku siç shihet në protestë janë tubuar një numër i madh i protestuesve në përkrahje për idenë që kazinot të largohen 3 km...
shecerpare

Po vijnë festat, receta e vërtetë e sheqerpares turke

Në ndryshim nga bakllavaja, e cila njihet zyrtarisht si ëmbëlsira e festave qofshin këto me karakter fetar apo Viti i ri, sheqerparja është një nga ato ëmbëlsira që mund ta bëni në çdo moment. Sot kemi sjellë për ju versionin...
hallalkl-770x437-696x395

Çokollata zviceriane bëhet “hallall”, acarohen ekstremistët

Certifikimi i çokollatës së famshme zviceriane Toblerone si hallall, nuk është pritur aspak mirë nga ekstremistët e djathtë.  Ka qenë zëdhënësi i partisë nacionale gjermane, AFD, ai që e ka cilësuar si ‘islamizim’ të Europës. Përmes...
23.55-STUDIME-Pse-pirja-e-ujit-të-ftohtë-është-e-dëmshme-800x445-696x387

Tetova, qyteti më i ftohtë në Maqedoni

Mbulesa më e madhe borës është matur në Kodër Dielli me 21 centimetra, ndërsa pas Kodër Diellit vijojnë Mavrovi Anovi me nënti centimetra, tri në Kruva Pallankë dhe dy centimetra në Krushevë. Më së ftohti është në Tetovë...
polic

Detaje zyrtare nga policia për incidentin e mbrëmshëm në Çair

Dje në Shkup është paraqitur se në rrugën “Llazo Trpovski” në Shkup është krisur ndaj personit V.B (40) nga Shkupi. Sipas njoftimit të policisë, ndaj tij kanë shtënë person që ka qenë në shoqërimin me E.H, E.A dhe R.N. I...
aksident-1-780x439-1

Shkup, nëntë aksidente në komunikacion me një të lënduar rëndë

Një bashkudhëtar ka marrë lëndime të rënda trupore në nëntë aksidente që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në Shkup. Në tri aksidente më lehtë janë lënduar gjashtë persona, ndërsa në pesë aksidente është shkaktuar...