Wednesday, 15 July 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: popullore

paraburgim1-780x439

Aktakuzë për shtetasin nga Venezuela i kapur me drogë në aeroportin e Shkupit

Aktakuzë për shitje të drogës sot ngriti Prokuroria Publike Themelore e Shkupit deri te Gjykata Themelore Shkupi 1 kundër një shtetasi të Venezuelës që javën e kaluar u arrestua në aeroportin e Shkupit për shkak se ka kontrabanduar...
burgu

Në këtë burg njerëzit hyjnë vullnetarisht, kjo është arsyeja

Prej vitit 2013 ‘Burgu Brenda Meje’ është vizituar nga më se 2,000 vet, që duan të ikin nga rutina e ngjeshur në Korenë Jugore. Disa koreanë, po e shfrytëzojnë këtë burg të improvizuar, që të qëndrojnë në qetësi të plotë,...
michael-schumacher-lastest-health-update-ski-accident-816454

E jashtëzakonshme: Zgjohet Schumacher

Me 29 dhjetor do të bëhen pesë vjet nga lëndimi i rëndë i Michael Schumacher pas një rrëzimi gjatë skijimit në alpet franceze. Edhe pse familja e tij është shumë e mbyllur në deklarata për të, shtatë herë kampioni i Botës...
kendall-jenner-1521140545_1545000639-3070043

Modelja më e paguar e vitit 2018

Për të dytin vit radhazi, Kendall Jenner është shpallur modelja më e paguar në botë nga Forbes. Ylli i pasarelave siguroi 22.5 milionë dollarë në 12 muaj. Ajo mundi supermodelet dhe miket e saj Bella e Gigi Hadid, si edhe  Karlie...
ka_1545028187-8081793

Këtë nuk e priste askush, Kallashi bëhet pjesë e ushtrisë së Kosovës

Kallashi vazhdon të jetë shumë e përfolur në publik. Dalja e saj në skenë shkaktoi shumë reagime, pasi kishte opinione pro dhe kundër. Kallashi ende është aktuale, ndonëse impakti i saj nuk është ai i dikurshmi. Ka shumë diskutime...
dafinarihanna-780x439_1545040943-5379419

Me këtë video provokuese të Rihanna-s, Dafina lajmëron ‘Alo’

Dafina Zeqiri po vjen në bashkëpunim me Dj Geek. Dafina nuk po ndalet me projekte muzikore. Tashmë e fokusuar për të bërë hite në gjuhën shqipe, Dafina këtë herë po vjen në bashkëpunim me Dj-in e saj, Geek, shkruan Gazeta Express.  Këngëtarja...
antonio-guterres-780x439

Guterres: Marrëveshja e Prespës është shembull për zgjidhjen paqësore të kontesteve

“Marrëveshja e Prespës midis Maqedonisë dhe Greqisë është shembull për zgjidhjen paqësore të kontesteve transnacionale”, tha Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres në fjalimin e Forumit ndërkombëtar...
jkjkjkljkl-650x358_1544972838-858255

Kaq seksi dukej Rina mbrëmë në koncert

Rina Balaj është goxha aktive me koncerte brenda dhe jashtë vendit. Rina Balaj së fundi ka udhëtuar në Zvicër, ku edhe performoi për bashkatdhetarët atje. Ajo kishte veshur një fustan të zi, të shkurtër, me të cilin dukej tejet...
bora-3-696x430

Bora me trashësi gjysëm metra po i afrohet Maqedonisë

Gjatë 24 orëve të fundit pothuajse pandërpre është duke rënë borë në Serbi, kurse trashësia e saj në disa vende ka shkuar edhe mbi gjysmë metër. Trafiku është vështirësuar, kurse shumë linja të autobusëve janë ndërprerë...
Aksident-780x439

“Eurobus”: Autobusi i cili u rrotullua në Leskovac ka qenë në gjendje të rregullt

Autobusi me targa regjistrimi të Maqedonisë, i cili doli nga autostrada Leskovakut në orën 13:45, është pronë e kompanisë “Eurobus” me qendër në Strugë. Ai u nis mbrëmë në ora 19:00 nga Manastiri dhe udhëtoi për në vijën...