Saturday, 19 September 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: popullore

ligji-per-amnsiti-780x439

Shpallet në “Gazetë zyrtare” Ligji për amnisti

Sot në “Gazetën zyrtare” u shpall Ligji për Amnisti që u votua nga Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë me 95 vota “për” dhe asnjë kundër. Paralelisht me shpalljen e ligjit në “Gazetë zyrtare” fillon të skadojë afati...
bixhoz

Lëvizja Antibixhoz sot do të protestojë për t’i larguar kazinot nga Tetova

Lëvizja Antibixhoz për sot protestë në sheshin “Iliria” në Tetovë dhe i fton të gjithë qytetarët të dalin sa më masivisht në protestë për të përkrahur idenë që kazinot të largohen 3 km larg vendbanimeve. “Ftojmë të...
auto_ed-blog_stefaniak-2-650x3581545328089-750x430

Probleme me ereksionin? Ja ç’iu rekomandojnë ekspertët të bëni

Miratimi i një mënyre të shëndetshme jetese për të shmangur diabetin mund të ndihmojë njerëzit të mposhtin problemet me ereksionin, sugjeron një studim i ri. Duke qenë i predispozuar ndaj diabetit të tipit 2 – i lidhur me dietat...
tur_1545346253-6597379

Çagri Sakar emërohet ambasador i ri i Turqisë në Prishtinë

Çağrı Sakar është emëruar si ambasador i Turqisë në Prishtinë. Me anë të dekretit të publikuar në Gazetën Zyrtare të Turqisë, në 25 vende anembanë botës janë emëruar ambasadorë të rinj, në mesin e të cilëve edhe në...
auto_unnamed_41545311265-750x430

Këshilla si të flini më shpejt

Shumica e dini se rekomandohet që para se të flini të pastroni ajrin e dhomës. Përveç kësaj ka edhe këshilla të tjera për një gjumë të rehatshëm prej 6-9 orësh, ndër to sygjerohet që para gjumit të pini pak ujë me një lugë...
auto-adelina-tahiri1510589810_1545323246-359356

Adelina Tahiri me fjalë prekëse falënderon personin që e mësoi të donte

Adelina Tahiri ka bërë një postim prekës. Këngëtarja nga Maqedonia, Adelina Tahiri shpesh në rrjete sociale tregon se është tejet e afërt me familjen e saj, shkruan lajm.net. Me anë të një postimi të publikuar në Instagram, Tahiri...
carovska-780x439

Carovska: Vitin e ardhshëm 90 mijë familje do të marrin edhe nga 3.300 denarë

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Mila Carovska në intervistë për “Deutsche Welle” tha se 90.000 familje në Maqedoni vitin e ardhshëm do të jenë në gjendje të marrin përfitime sociale 3.300 denarë në muaj. “Paga minimale...
2-207

Bëri shqiponjën dykrerëshe, Zvicra ia përfundoi karrierën ushtarake kosovares (FOTO)

Një fotografi e Jetmira Avdilit e cila një kohë shërbeu si oficere në Zvicer, i kushtoi asaj me humbje të karrierës ushtarake. Ajo dikur ishte ushtare zvicerane e aeroportit por shqiponja dykrerëshe bëri që gjithçka të ndryshonte...
1-762-750x430

Dyshime për terrorizëm, blindohen aeroportet e Gjermanisë

Aeroportet më të mëdha të Gjermanisë kanë shtuar masat e sigurisë pasi janë vërejtur në Stuttgart katër persona, të dyshuar si terroristë. Policia thuhet të jetë duke kërkuar për një djalë dhe baba nga North Rhine-Westphalia...
valon-bela-750x430

Policia: Këto janë personat që qëlluan me armë zjarri ndaj Valon Belës

Drejtori ekonomik i Klinikës së Gjinekologjisë në Shkup, Valon Bela, u qëllua me dy plumba sonte në një sulm të armatosur në Çair të Shkupit. Siç bënë të ditur Ministria e Brendshme, Valon Bela u qëllua në këmbën e djathtë...