Saturday, 11 July 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: popullore

protest-vmro20dek-10-960x639

Mickoski: Le ta harrojmë librin e një kohe, të hapim një libër të ri

Lufta jonë sapo ka filluar, tha kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sonte gjatë marshimit protestues në Shkup. Për pushtetin ai i tha se për atë çka kanë bërë do të përfundojnë në vorbullën e historisë. Mickoski gjithashtu...
ds4aqk3xkaaooql_1545311141-103670

Publikohet fotografia e parë e Loredanës shtatzënë

Loredana është munduar dhe ia ka arritur të mos shfaqet me barkun e fryrë në publik. Pas lindjes së vajzës, Mozzik dhe Loredana janë bërë mjaft aktivë në rrjetet sociale. Para dy ditëve, Loredana ka sjellë në jetë Hanën, ndërsa...
aleanca-për-shqiptarët-e1505468848729-780x439

Aleanca për Shqiptarët kundër Ligjit për amnisti

Partia Aleanca për Shqiptarët është kundër ligjit që u miratua në Kuvend, ku amnistohen një pjesë e pjesëmarrësve të dhunës në Kuvend, sot thanë se do të ngritin nismë në Gjykatë Kushtetuese. Ata nuk votuan në miratimin e...
1-733-750x430

Mbyll restorantin me tre yje për të shitur hamburgerë në shesh

Një muaj pasi fitoi yllin e tretë ”Michelin”, kuzhinieri spanjoll Dani Garcia njoftoi dje se do të mbyllte restorantin për të shitur hamburgerë në shesh. “Pas vlerësimit me yllin e tretë ‘Michelin’, mblodha stafin tim për...
zhdukje

Dy motrat 13 vjeçare zhduken në Tiranë

Dy motra të mitura janë zhdukur pa lënë asnjë gjurmë që prej pasdites së djeshme nga shtëpia e tyre në Tiranë. Denoncimi është bërë nga babai i dy vajzave, të cilat janë vetëm 13 vjeçe. Babai është shprehur përpara autoriteteve...
lazarevski-kostovski-777x437-750x430

Lazarevski dhe Kostovski kthehen në vendet e tyre të punës, njoftoi Ministri i MPB-së

Gjorgji Lazarevski dhe Xvonko Kostovski të cilët e zbardhën aferën me përgjimet gjatë regjimit të kaluar, nga sot do të kthehn në vendet e tyre të punës. Këtë e ka bërë të ditur Ministri i MPB-së në profilin e tij personal...
ura-arber-xhaferi-750x430

Vendoset trari i fundit në urën e autostradës “Arbën Xhaferi”

Ministria e Infrastrukturës njofton se të enjten do të vendoset trari i fundit fundit në urën e autostradës “Arbën Xhaferi”. Sipas njoftimit i pranishëm në këtë ngjarje do të jetë ministri Pal Lekaj. “Ministri i Infrastrukturës...
kuvend-3-750x430

Deputeti maqedonas kërkon 50 euro për një intervistë. Ja emri i tij (FOTO)

Deputeti maqedonas Luben Arnaudov gjatë hyrjes në Gjykatën Penale mëngjesin e sotëm nuk ka dashur të tregojë nëse do të parashtrojë kërkesë për amnisti për ngjarjet e 27 Prillit, transmeton Gazeta Lajm. “Deklarata jep për 50...
auto_fraz11545247427-750x430

Katër fjali që duhet t’ia thoni gjithmonë vetes për të kapërcyer problemet e jetës

Problemet në jetë gjithmonë do të jenë të pranishme. Ne e dimë se nuk është e lehtë t’i kapërcejmë problemet, kështu që dëshirojmë t’ju ndihmojmë dhe në këtë artikull do t’ju sugjerojmë disa fjali të vogla që duhet...
auto_4F6977CF00000578-6096217-image-a-18_15352905425321545245532-750x430

Si të aplikoni rimelin që qerpikët të duken më të gjatë dhe voluminozë!

Të dashuruarit pas bukurisë po ‘çmenden’ pas një hileje të rimelit që i bën qerpikët të duken më të gjatë dhe voluminozë. Ky trik u postua nga artistja e makijazhit Georgie Eisdell e cila punon me vipat më të njohur të Holliwood...