Friday, 10 July 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: popullore

1-732

“Është hero në Greqi, ka bërë çmendurira”, reperi grek me këngë për Alket Rizain (VIDEO)

Me 17 dhjetor të 2017 reperi grek Tus do të vinte në një bashkëpunim me këngëtarin shqiptar Bruno me këngën “Shqiptare” e cila në një kohë të shkurtër u shndërrua në hit në Shqipëri dhe Greqi. Një vit më vonë, në të...
monstra-2-750x405 (1)

“Monstra”, ekspertët nga balistika e MPB-së do të dëshmojnë për ekspertizat

Në seancën e sotme në Gjykatën Penale të Shkupit do të vazhdojë gjykimi për rastin “Monstra”, ku ekspertët e balistikës nga MPB do të deklarohen për ekspertizat e kryera në vitin 2012. Në seancën e kaluar, profesori nga Instituti...
Screenshot_1

Kacarska: Ligji për amnisti është i nxituar dhe i paqartë

Ligji selektues për amnisti, ku do të përfshihen pjesa më e madhe e të akuzuarve për ngjarjet e “27 prillit”, u votua në Kuvend, dhe do të hyjë në fuqi menjëherë sapo të publikohet në “Gazetën zyrtare”. Por, nuk është...
VMRO-DPMNE-1-780x439

Marsh protestues i OBRM-PDUKM-së në Shkup

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM sot në në ora 19:00 nga sheshi “OBRM” do të fillojë me marshin protestues për të përfunduar para Qeverisë së Republikën e Maqedonisë. Nga OBRM-PDUKM thonë se protestojnë për ajrin e papastër,...
gjyq-1200x630-780x439

Maqedoni, OSBE do të prezantojë komentimin ligjor të Ligjit për procedurë penale

Misioni i OSBE-së sot në Shkup do të prezantojë komentimin ligjor të Ligjit për procedurë penale që do t’u ndihmojë avokatëve, gjyqtarëve dhe prokurorëve ta ndryshojnë të drejtën në mënyrë më të mirë dhe më të unifikuar...
800px

Ministria e Punëve të Jashtme paralajmëron punësim të diplomatëve të rinj

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë paralajmëron se deri në fund të vitit 2018 do të publikohen shpalljet për punësim të diplomatëve të rinj dhe për zyrtarët ndihmës-profesional, njofton Portalb. MPJ thotë se konkurrentët...
studentet-1-1-750x430

Zvogëlohet numri i studentëve protestues në Tetovë

Protesta e studentëve në Tetovë sot është zvogëluar duke humbur mbështetjen për të drejtat e tyre. Ata edhe sot kërkuan nga MASH dhe universitetet që të plotësohen kërkesat e tyre edhe atë për një afat 1 javore. Protestuesit...
studente-28-1_1545228236-3471191

Tërhiqet Rama, zbardhet drafti që mundëson plotësimin e 8 kërkesave të studentëve

Në platformën “Shqipëria që duam” është krijuar një faqe, që për të dokumentuar atë që Rama e quan “Pakti për Universitetin”. Aty janë publikuar 8 pikat e kërkuara nga studentët, për të cilat është...
digjet-bmw_1545226013-5678342

Digjet një BMW me targa bullgare në Shkup

Automjet i tipit “BMV” me targa bullgare është djegur në rrugën “Mirka Gjinova” në Shkup. Rasti është paraqitur herët në mëngjes, në orën 3:50, në SPB Shkup. Siç njoftoi sot MPB-ja, automjeti është në pronësi të personit...
screenshot-7_1545225912-6689784

Fjalët e mëdha që ylli i Liverpoolit ia tha Shaqirit pas dy golave ndaj Man Unitedit

Pasi Xherdan Shaqiri arriti t’ia sigurojë fitoren Liverpoolit kundër Manchester Unitedit përmes dy golave të tij, qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, e thërriste emrin e shqiptarit përderisa lojtarët ishin duke hyrë në...