Friday, 10 July 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: popullore

19-52-650x358_1545227535-8857762 (1)

Mediat serbe: Vajzat serbe në Kosovë, kalojnë natën me shqiptarë dhe ushtarë të KFOR-it

Mediat serbe raportojnë për raste të prostitucionit të vajzave serbe në Kosovë. Femrat nga Serbia vijnë për një natë në Kosovë ku merren me prostitucion, kurse numri më i madh i tyre që vendosin të merren me këtë angazhim vijnë...
unnamed-1-49

Në janar do të ketë rikonstruim të Qeverisë?

Në fillim të vitit të ri pritet të ketë rikonstruim të Qeverisë së Kryeministrit Zaev. Burime për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal pranë qeverisë thonë se në muajin janar do të ketë ndryshim të dikastereve mes partnerëve qeveritar,...
1484040215_obse_45-800x445

Me ndihmën e OSBE-së, Kuvendi do ta përforcojë pozicionin e tij kushteutes

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe shefi i misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë nënshkruan Memorandum për mirëkuptim, për zbatimin e aktiviteteve të përbashkëta në periudhën deri më 31 dhjetor të...
Screenshot_2

Qofte turke: Visar i kuzhinës orientale, ideale për çdo rast!

Përbërësit: – 750 g mish të bluar, – 2 qepë, – 2 feta bukë pa kore, – 1 vezë, – Majdanoz, – Një lugë e vogël kumin – 2 lugë të vogla kripë, – Gjalpë për fërgim Përgatitja: Njomeni bukën në ujë dhe kullojeni...
avoakkaa

Avokado, fruti më i mirë që mund të hani/ ja vlerat ushqyese dhe disa truke si të parandaloni nxirjen

Avokado është një ndër frutat më të shëndetshëm që ofron jo pak minerale e vlera ushqyese! Të gjitha yndyrnat, fibrat dhe fitokimikate (komponente biologjikisht aktive të bimëve) të pangopura mund të ulin nivelin e kolesterolit...
xhafericoja-780x439

Me ndihmën e OSBE-së, Kuvendi i Maqedonisë do ta përforcojë pozicionin e tij kushtetues

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi dhe shefi i misionit të OSB-së Clemens Coja sot nënshkruan Memorandum bashëpunumim për zbatimin e aktiviteve të përbashkëta nga viti 2018 deri në dhjetor të vitit 2021. Qëllimi...
tunaa_1545223205-5193792

Tuna do ta shkrijë bashkëshortin me këto foto

Tuna ditët e fundit po befason të gjithë me fotosesionet që po realizon.  Këtë herë në “Instagram” ajo ka publikuar një fotografi ku shihet e mbuluar me përplot aksesor, duke filluar nga flokët, qafa e… Tuna ditët e fundit...
Vilma-Ruskovska-780x439

Ruskovska: Do ta analizojmë Ligjin e amnistisë kur të hyjë në fuqi

Prokurorja Vilma Ruskovska thotë se “Asgjë nuk mund ndërmarrim para se Ligji për amnisti të publikohet në ‘Gazetë zyrtare”. “Procesi gjyqësor për 27 prillin vazhdon. Të enjten ka seancë dhe do të vazhdojmë me plotësimet...
prosti_1545210415-5164671

Prostituta shqiptare bën gjestin e rrallë dhe gjithë mediat italiane shkruajnë për të

Një shqiptare e cila punon si prostitutë në Itali, ka bërë një gjest që ka tërhequr vëmendjen e mediave italiane.  Vajza, 22-vjeçare gjeti një portofol brenda të cilit kishte 150 euro, pranë një karburanti. Menjëherë shqiptarja...
vetura-696x365

Tre fëmijë kanë rënë në gropë te “Skopje City Mall” (Foto)

Një veturë e llojit “Pezho” sot në mëngjes ka rënë në gropë të hapur gjatë aktiviteteve ndërttuese te “Procredit” banka afër “Skopje City Mall”-it në lagjen Karposh të Shkupit. “Rreth orës 7-8 të mëngjesit në...