Friday, 10 July 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: popullore

polici

Ky është polici shqiptar i cili humbi jetën sot në Shkup, pas përplasjes nga treni (FOTO)

Ky është  identiteti  i policit të ri shqiptar që humbi jetën në aksidentin që në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ndodhi në lagjen Maxhari të Shkupit. Bëhet fjalë për të riun Ali Bekteshi nga Shkupi, i cili shërbente...
f1

Ky duhet të jetë amuri i Maqedonisë sipas një vullnetari amerikan (foto)

Një shqiponjë e kombinuar në flamurin aktual të Maqedonisë me disa modifikime të bëra është flamuri i ideuar nga një vullnetar amerikan nga misioni Peace Corps në Maqedoni, informon Ina. Bëhet fjalë për amerikanin Conner Andersson,...
bigstock-single-or-divorced-woman-alone-84228035_1545201588-1483163

Më mirë mos e lexoni: 6 shenjat e horoskopit që do ndahen në 2019

Në dashuri ka situata që shkaktojnë ulje dhe ngritje, por kur dashuria është e vërtetë, kjo mund të kapërcehet. Në 2019 shumë shenja të zodiakut do të gjejnë shokun e tyre shpirtëror, megjithatë, të tjerët nuk do të konkurrojnë...
mozzik-loredana_1545212746-456751

Mozzik dhe Loredana janë kurorëzuar, ky është detaji që i zbulon

Mozzik dhe Loredana janë bërë prindër të një vajze. Reperi Mozzik është bërë baba. Loredana, e dashura e tij prej shumë kohës, ka lindur dje një vajzë të cilës ia kanë vënë emrin Hana.   View this post on Instagram Emri...
2-180

iPhone me një risi të re

Megjithëse përdoruesit e iPhone ose iPad më së shumti janë mësuar me funksionin e identifikimit të fytyrës dhe veçoritë më të vjetra të Touch ID, Apple patentuar një zgjidhje që do të lejojë përdoruesit për të kombinuar të...
1-692

Djali që peshonte 190 kg dobësohet për tu bërë futbollist profesionist

Një djalë nga Indonezia peshonte 190 kg kur ishte vetëm 10 vjec. Ai hante hante 5 vakte në ditë me mish, oriz dhe përsëri ishte i uritur. Me kalimin e viteve, Arya Permana reflektoi dhe vendosi të heqë disa kilogramë pasi nuk ngrihej...
1-666

Vrau me shokun e tij vajzën greke, shqiptari 20 vjeçar ka një mesazh për të gjithë

Aleksandër Luca vijon të përsërisë thirrjen se është i pafajshëm. Nga qelia në burgun e Grevenas ku ai ndodhet, 20-vjeçari shqiptar ka folur për televizionin grek “Skai”. Në deklaratat e tij është i rezervuar, por pretendon...
dacic

Daçiq: Kemi fitore ndaj Kosovës

Ministri i Punëve të jashtme të Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se gjatë periudhë së shkuar janë bërë hapa të rëndësishëm diplomatikë dhe se ata mund të maten me atë se cilat vende vërtetë e kanë njohur Kosovën. “Shumë...
1-697

Jep dorëheqje kryeministri i Belgjikës

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel, ka dhënë dorëheqjen nga detyra pas paraqitjes së një mocioni mosbesimi kundër qeverisë së tij. Partia më e madhe në koalicionin e krijuar nga Michel, “Flemish N-VA” u largua një javë...
treni-780x439

Shkup, treni godet automjetin në Maxhar, humb jetën një person

Një person ka ndërruar nga goditja e trenit ndaj automjetit te kalimi hekurudhor në Maxhar të Shkupit sot në mëngjes në ora 5:50. Sipas njoftimit  MPB-së, treni që ka lëvizur nga Tabanoci drejt Shkupit ka goditur automjetin “Volkswagen...