Friday, 10 July 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: popullore

auto_7304658-0-image-a-6_15445664569591545071363-750x430

Bankomati bën milioner baristin, luks i shfrenuar por me një fund të hidhur

Një barist i varfër pati një ndryshim të menjëhershëm në stilin e jetesës kur një gabim teknik në bankomat i jepte akses për të përfituar miliona para. Dan Saunders thotë se nuk pendohet aspak për gjithçka ka bërë, ndonëse...
Screenshot_2

Takim Osmani – Çamba: Maqedonia si dhe ballkani në përgjithësi kanë pritje të mëdha nga kryesimi i rumanisë me BE-në

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, mbajti zakim me Ministrin e Deleguar për Çështje Evropiane të Rumanisë, Xhorxhe Çamba, i cili për vizitë pune qëndron në Republikën e Maqedonisë në prag të...
transport-8143_1545128394-2080213

Kontabanduan 13 krerë bagëti nga Serbia, ndalohen dy persona

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka ndaluar dy persona që dyshohet të kenë kontrabanduar 13 krerë gjedhe pa dokumentacion, nga Serbia në Kosovë. Ngjarja ka ndodhur të hënën, ku dy të dyshuarit kanë kontrabanduar nga territori...
zaev-amer-750x430

Press konferencë e kryeministrit, Zaev me zv/sekretarin shtetëror të SHBA-ve, Salivan

Kryeministri Zoran Zaev dhe Zëvendës Sekretari i Shtetit i SH.B.A.-së John Sullivan do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp pas takimit në Qeveri. Sullivan, i cili qëndron për vizitë njëditore në Maqedoni, sot do...
auto_1401545071114-750x430

A duhet t’i prekim nishanet me ngjyrë të kuqe? Ja çfarë thonë ekspertët

Shumë prej nesh kanë nishane të kuqe në trupin e tyre, të cilat askush nga ne nuk guxon t’i prekë pasi ka frikë se ato mund të jenë kancerogjene. Po ju themi të mos shqetësoheni. Nishanët në ngjyrë të kuqe apo të kuqerremtë...
skejnsisa_1545121418-6227500

“Çmenden” aktorët e njohur turq, skena të nxehta dhe lakuriq në serial (FOTO)

Dy nga aktorët më të përfolur turq i kanë habitur të gjithë me serialin e tyre në Netflix teksa janë shfaqur pothuajse pa rroba. Bëhet fjalë për aktorët Cagatay Ulusoy dhe Ayca Aycin Turan. Skenat e nxehta mes dy aktorëve kanë...
2-168

Shantazhohet gruaja nga Kamenica: Ose 500 euro ose ua dërgojmë familjarëve fotot e tua intime

Një grua në Kamenicë ka raportuar se ka qenë viktimë e një shantazhi i cili i është bërë përmes rrjeteve sociale. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur dje rreth orës 09:00. Sipas njoftimit viktima ka raportuar në Polici se përmes...
1-661

Hodhi 25 mijë euro nga ballkoni, arrestohet autori (FOTO)

Kalimtarët u nisën të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë. Ngjarja ndodhi në një lagje punëtorësh në Hong Kong dhe personi që i hodhi paratë u arrestua nga policia për prishje rendi. Ai quhet Uong Çing-kit,...
pasaporta

Hiqen vizat për qytetarët e Maqedonisë në Kolumbi

Qytetarët e Maqedonisë prej tani do të mund të udhëtojnë pa viza në Kolumbi. Nëse deri tani në këtë vend qytetarëve të Maqedonisë ju duhej vizë, nga tani nuk do të jetë e nevojshme. Këtë e konfirmoi edhe ambasadori në Brazil,...
kuvend

Trupi për pajtim do të bisedojë për Propozim-ligjin për amnisti

Grupi kuvendar ndërpartiak për pajtim, integrim dhe reforma sot do të mbajë mbledhjen e tret ku pritet të shqyrtohet Propozim-ligji për amnisti që e përgatiti nëngrupi për pajtim. Zeqir Ramçilloviq, nga grupi i pavarur i deputetëve...