Wednesday, 15 July 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: popullore

HahnSerbia-1-800x450-750x430

Brukseli ia jep Serbisë 97 milionë euro, Kosovës i kërkon heqjen e taksës

Ministrja e Integrimit Evropian të Serbisë, Jadranka Joksimoviq dhe Komisioneri për Zgjerim,  Johannes Hahn nënshkruan sot në Bruksel një pjesë të Instrumentit të Ndihmës së Para-Anëtarësimit për 2017 në vlerë prej mbi 97 milionë...
bujar-osmani-3-750x430

Bujar Osmani nesër takohet me Ministrin e Deleguar për Çështje Evropiane të Rumanisë, Xhorxhe Çamba

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër do të jetë nikoqir dhe do të mbajë takim me Ministrin e Deleguar për Çështje Evropiane të Rumanisë, Xhorxhe Çamba, i cili për vizitë pune do të qëndrojë...
drejtesiak1 (1)

Maqedoni, rreth 1 mijë fëmijë në vit vijnë në kontakt me sistemin gjyqësor

Ministria e Drejtësisë, Shoqata e Avokatëve të Maqedonisë, UNICEF-i dhe Këshilli për Parandalimin e Delikuencës ndaj të Miturve sot nënshkruan një memorandum bashkëpunimi me qëllim të avancimit të njohurive të avokatëve dhe...
screenshot-1_1545052696-8700036

Rusia stacionon 10 aeroplanë luftarakë në Krime

Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftuar se aeroplanët janë vendosur në bazën ushtarake Belbek në Krime, ku ata do të stacionohen në mënyrë të përhershme. Ministria e Mbrojtjes e Rusisë njoftoi sot se ka vendosur më shumë se 10...
megi-780x439

Zbulohet një pjesë e biografisë së fshehur të Meghan Marklet

Momentet e bukura dhe të këqija nga e kaluara vështirë se mund të fshihen sidomos kur bëheni pjesëtare e familjes mbretërore britanike. Kjo është arsyeja pse biografia e Meghan Markle ka tërhequr shumë vëmendje dhe ka zbuluar shumë...
GettyImages-474870008-780x439

Hidhet shorti në Ligën e Evropës, punë e lehtë për Interin, Arsenalin e Chelsean

Është hedhur shorti për 1/16 e finales në Ligën e Evropës. 32 skuadrat e mbetura në garë për Ligën e Evropës kanë mësuar kundërshtarët që do të përballen në 1/16 e finales. Në vazon e parë ishin katër skuadrat që u eliminuan...
fNjORDw40W

Ja “pikat e dobëta” të grave në shtrat, sipas shenjës së horoskopit

Çdo grua në momentet e saj intime ka një pikë ‘të dobët’, e këtë mund ta gjeni fare thjesht. Mjafton të dini shenjën e saj të horoskopit: DASHI: Gratë e Dashit janë gjithnjë të gatshme të provojnë gjëra të reja me partnerin...
femra-1-750x430

“Vendosa kamera të fshehta, por kapa burrin duke bërë seks me të shtrenjtën time”

E shqetësuar për martesën e saj, një grua ka menduar që të vejë një kamera të fshehtë në shtëpi për të parë se çfarë ndodh kur ajo nuk është aty. Pas disa ditësh ajo gjen një pamje që e shokoi dhe e la pa fjalë.Burri i...
1127069636

Zaev dhe Cipras vitin e ardhshëm në listën e të nominuarve për Çmimin Nobel për paqe!

Fituesi i çmimit Nobel për paqe Uided Bashaui nga Tunisi, edhe zyrtarisht do ti nominojë për Çmimin Nobel për Paqe për vitin e ardhshëm kryeministrin e Republikës së Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras për arritjen...
Screenshot_1

Shpallet konkursi për shkollën e dhjetë për lider të ri të kryetarit Ivanov

Është publikuar konkursi i 10-të i trajnimit të liderëve të ri, që e organizon kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, dhe që do të mbahet nga 11 deri 24 shkurt vitin e ardhshëm, informojnë nga kabineti i kryetarit...