Monday, 13 July 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: Populore

a-vodh-euml-n-80-mij-euml-euro-nga-sht-euml-pia-e-sadulla-durakut_hd-780x439

Duraku për ndotjen e ajrit: Maqedonia nuk është Zvicër

Edhe përkundër kritikave nga opinioni për mjetet e vogla nga buxheti shtetëror për menaxhimin e ajrit të ndotur, ministri i Mjedisit Jetësor jep shpjegime se Maqedonia nuk është Zvicër. “A e dini se ne jemi Maqedonia, dhe jo Zvicra....
screenshot-7_1542291217-3868760

Futbollisti brazilian fiton 400 mijë euro në javë, ja si i shpenzon ato

Paratë nuk mund ta blejnë lumturinë, por futbollisti brazilian, Hulk, e ka zbuluar se mjaftueshëm para mund ta blejnë një aeroplan privat të personalizuar. Hulk është duke luajtur për momentin në Super Ligën Kineze, pas transferimit...
titanik-2-mia_1542109911-5880918

“Titanik 2” anulohet për më 3 dhjetor, do të prezentohen dëshmi materiale

Për më 3 dhjetor u anulua seanca e sotme për lëndën “Titanik 2” të PPS, në të cilën duhet të prezantohen dëshmi materiale. Kryetari i këshillit Gjykues, Ognen Stavrev, dha afat prej tre ditësh që të mbrojtja të prononcohet...
132604346 (1)

Pa ujë një pjesë e Aerodromit, Lisiçes së Re, Kisella Vodës, Priporit, Sopishtes, Rakotincit dhe Dobri Dollit

Pa ujë për pije sonte prej orës 20 deri në përfundimin e punës do të mbeten disa pjesë të Aerodromit dhe Lisiçes së Re (zona e lartë – objektet banesore mbi katin e pestë), Pripori, Sopishtja, Rakotinci dhe Dobri Dolli, si...
134334232

Hulumtim: Ndryshimet klimatike ndikojnë në numrin e vetëvrasjeve

Ndryshimi i klimës ndikon edhe në numrin e vetëvrasjeve, tregon studimi më i ri i punuar nga Universitetit Stenford i Kalifornisë. Shkencëtarët paralajmërojnë se ndryshimet klimatike mund të ndikojnë në numrin e vetëvrasjeve njëjtë...
auto_charloe1532006974-750x430

Të ardhurat e princeshës Charlotte arrijnë vlera të jashtëzakonshme

Princesha Charlotte është bërë shpejt një nga pjesëtarët më popullorë të familjes mbretërore. Por duket se trevjeçarja nuk adhurohet vetëm nga publiku, ajo gjithashtu admirohet si një ikonë e modës, dhe thuhet se ka një ndikim...
1-1_1531845761-4352173 (1)

Doni të humbisni peshë shpejt? Dietologët sugjerojnë vetëm këto ushqime!

Një dietë e ekuilibruar është komponenti kryesor i një jetese të shëndetshme. A është e mundur të shijoni ushqimin dhe të mos shtoni në peshë? Me sa duket, po! Këtë na e thonë vetë dietologët. Parimet kryesore janë të...
134341279

Zaev: Nuk është konfirmuar çështja e referendumit

Nuk dihet pyetja e referendumit. Me faktorët politikë dhe sektorin civil do të konfirmojmë nëse referendumi do të jetë konsultativ apo obligues, por në çdo rast rezultati do të jetë i obligueshëm, tha Kryeministri Zoran Zaev në...
serbia-2_1530127877-2054216

Brazili shënon edhe golin e dytë kundër Serbisë

Është shënuar edhe goli i dytë kundër Serbisë nga Brazili. Është mbrojtësi i Silva i cili ka kaluar brazilianët në epërsi në minutën e 68’të.  
auto_orha15283877881528387818-750x430

Ka shumë pasuri, i duken pak – blen edhe një ishull 8 milionë dollarë

Udhëheqja e njohur e emisioneve televizive, Oprah Winfrey, ka vendosur që listës së gjatë të pronave të saja t’ia shtojë edhe ishullin Orcas, njëri nga katër ishujt më të mëdhenj në arkipelagun San Juan ndërmjet Seattle dhe...