Monday, 13 July 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: shefqet krasniqi

Shefqet-Krasniqi-1-590x350

Arrestohet Imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë

Imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi është arrestuar sot në orët e para të mëngjesit. Burime të besueshme brenda Policisë së Kosovës i kanë konfirmuar portalit koha.net se hoxha është arrestuar. Nuk dihet...
Shefqet-Krasniqi-1-590x350

Shefqet Krasniqi: Lavdrim Muhaxheri është argat i dreqit

Krasniqi ka thënë se arrestimet e 40 personave, mund të kenë prapavijë politike. “Nëse vërtetohet se shumica prej tyre janë kapur dhe nuk ka prova, unë vetëm po them se dyshoj se mund të ketë prapavijë politike”, ka...
Shefqet-Krasniqi-1-590x350

Mesazhi i Muajit Ramazan

Meqë jemi fare në prag të Ramazanit, me lejoni fillimisht të ju urojë të gjithëve këtë muaj të madhërishëm, duke lutur Allahun e Gjithëmëshirshëm që tua pranojë këtë adhurim, e të na dhurojë më shumë mëshirë, begati,...
shefqet

Shefqet Krasniqi: Mos shkoni në mbrëmje të maturës sepse është haram! (VIDEO)

Imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi i ka bërë thirrje Ministrisë së Arsimit që të mos organizojë më mbrëmjet e maturës dhe ekskursionet për nxënësit. Ai ka thënë se është haram dhe e ndaluar shkuarja...
Dr._Shefqet_Krasniqi_1

Hoxha Krasniqi: Mos u martoni me këngëtare, te ajo “janë pjesëmarrës edhe të tjerët” (Video)

Hoxha Shefqet Krasniqi, ju jep këshilla meshkujve që të mos martohen me këngëtare sepse  janë “shtresë shumë e ulët”. Siç transmeton reporteri, Hoxha thotë këngëtarja mund të të pëlqej, por duhet pasur parasysh...
426

Unë President? Pse jo!

Imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, ka thënë se kur gjithkush po bëhet në Kosovë president e ministër, pse të mos jetë ai president. “Kam njerëz që me vijnë pas. Nëse ata e mbushin nga një autobus, jam...
shefqet krasniqi

Shefqet Krasniqi: Ramushi ka dal nga rruga e Zotit

 Imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë në një intervistë për Tribuna ka komentuar deklaratat e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, lidhur me fenë islame. Imami Krasniqi ka vlerësuar se liderët politikë e kanë humbur vizionin...
shefqet krasniqi

ISLAMI FE E MESATARES – KJO ËSHTË AJO ÇKA PREDIKOJMË

Dr. Shefqet KRASNIQI Falë kësaj mesatareje kjo fe arriti t’i përshtatet çdo vendi dhe çdo kohe, që nga koha kur filloi shpallja hyjnore në shkretëtirat e Arabisë…. e deri më sot kur njerëzit kanë arritur të shkojnë në...
shefqet krasniqi

EGJIPTI DHE MASAKRAT NË EMËR TË DEMOKRACISË

Vërtet e çuditshme dhe e neveritshme të shohësh tek tolerohen dhe përkrahen grushtetët nga ushtria, të largohen njerëzit e zgjedhur nga populli… të shpartallohen protestuesit me tanke e helikopterë duke zbrazur breshëri automatikësh...
Dr._Shefqet_Krasniqi_1

“Hoxhë, kam humbur virgjërinë, çfarë të bëj tani?! Ja përgjigjja!”

Ndodh që specialistë të fushës t’i këshillojnë të rinjtë lidhur me shqetësimet e tyre rreth jetës seksuale. Por nga një hoxhë nuk e kishim dëgjuar. Ja një rast i një hoxhe në Kosovë, i cili i përgjigjet një vajze që në...