Monday, 8 March 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: top

Untitled_348

Hahn: Maqedonia mundet tu bashkangjitet Serbisë dhe Malit të Zin ë rrugën drejt BE-së

Eurokomesari për Zgjerim Johanes Han, vlerëson se Maqedonia mundet të i bashkangjitet Serbisë dhe Malit të Zi në rrugën drejt BE-së, të cilat tani janë në proces në rrugën e eurointegrimeve dhe që tashmë i kanë hapur negociatat. Shtetet...
moti

Moti sot në Maqedoni

Në Maqedoni moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të dobëta të shiut dhe të borës. Reshje më të shumta do të ketë pjesa perëndimore dhe jug-perëndimore të vendit ndërsa në pjesë të caktuara do të ketë edhe shfaqje...
zaev-ivanov

Zaev dhe Ivanov ia shtrinë dorën njëri tjetrit

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov dhe kryeministri Zoran Zaev dje janë takuar në koncertin e pianistit maqedonas, Simon Tërpçevski dhe Filarmonisë maqedonase. Siç ka njoftuar portali 24Info, kryeministri i është afruar presidentit...
moti

Motit sot në Maqedoni

Moti sot në orët e mëngjesit do të jetë i ftohtë dhe me vranësira ndërsa gjatë ditës do të ketë shfaqje të diellit. Temperaturat e mëngjesit do të jenë nga -6 gradë celsius deri në 2 gradë celsius, kurse temperatura maksimale...
zaev-cipras-750x430

Ekspertët grekë të bindur në ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës

Njohësit e çështjeve politike në Greqi vlerësojnë se nuk rrezikohet ratifikimi i Marrëveshjes së Prespës në Kuvendin e Athinës, pasi Shkupi të rrumbullakojë ndryshimet kushtetuese. Profesori, Sotiris Serbos konsideron se reagimet...
sugareski

Sugareski: Së shpejti fillon ndërtimi i 1.3 kilometrave të para të autostradës Shkup-Bllacë

Projektimi i 1.9 kilometrave të para nga autostrada Shkup-Bllacë do të përfundoj gjatë muajit të ardhshëm, më pas menjëherë do të filloj tenderimi, ndërsa pritet që në muajt e ardhshëm të filloj ndërtimi i asaj pjese, ka thënë...
moti

Moti sot

Moti sot në Maqedoni gjatë mëngjesit do të jetë me vranësira kurse ngjatë ditës do të ketë shfaqaje të diellit. Temperature e mëngjesit do të lëvizin nga -2 deri 0 gradë celsius, ndërsa temperatura gjatë ditës së sotme do...
rruge

Hiqet ndalesa për kamionët në rrugën Mavrovë – Dibër

Ndalimi i automjeteve të rënda në drejtimin Mavrovë – Dibër është hequr, kumtojnë nga Lidhja Auto-moto e Maqedonisë Ndalesa për automjete të rënda ende vlen për drejtimin rrugore Gostivar – Kërçovë nga Strazha në dhe në...
Screenshot_1

Zaev: Maqedonia mbetet e përkushtuar në anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE

Pas takimit mes kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe zëvendës Sekretari Shtetëror i ShBA-ve, John Sullivan patën konferencë për shtyp kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev tha Maqedonia mbetet në përkushtimin e qëllimin e...
Kushtetuta-MK-780x439-696x385

Faza përfundimtare e ndryshimeve kushtetuese

Komisioni kuvendar për çështje kushtetuese do të fillojë debatin për amendamentet dhe raportin që Qeveria ia dorëzoi Kuvendit pas pesë debatet publike që u bënë në fazën e fundit të tretë të ndryshimeve kushtetuese. Partitë...