Wednesday, 27 October 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: video

1-783

Plas skandali i doktoraturave në Shqipëri, paraqitet emri i një funksionari të BDI-së (VIDEO)

Televizioni Top-Channel ka zbuluar një skandal me doktoratura në një fakultet në Shqipëri, ku përveç doktorantëve nga Shqipëria, janë përfshirë edhe doktorantë nga Kosova e Maqedonia. Në dokumentet e prezantuara nga emisioni “Top...
vajzaaa-750x430

Vajza australiane thyen rekord botëror, tërheq kamionin 11 tonësh (VIDEO)

Nardia Styles nga Queensland i Australisë, ka thyer një rekord botëror, kurse paratë e fituara i ka dhuruar për bamirësi. Syles ka arritur që të tërheq me litar një kamion dhe makinë që peshonin 11 ton. Syles kështu ka thyer rekordin...
gogolee

Pas 30 vitesh nga filmi “I vetëm në shtëpi” aktori 38-vjeçar rikrijon personazhin ikon KEVIN

Kanë kaluar gati 30 vite nga realizimi i një prej filmave më të dashur festiv nga të gjithë brezat. “I vetëm në shtëpi” ! Personazhi Kevin i luajtur nga aktori Macaulay Culkin, është i papërsëritshëm dhe këtë vit askush më...
1-732

“Është hero në Greqi, ka bërë çmendurira”, reperi grek me këngë për Alket Rizain (VIDEO)

Me 17 dhjetor të 2017 reperi grek Tus do të vinte në një bashkëpunim me këngëtarin shqiptar Bruno me këngën “Shqiptare” e cila në një kohë të shkurtër u shndërrua në hit në Shqipëri dhe Greqi. Një vit më vonë, në të...
policia-mk-780x439

Ligji i ri për kundërvajtje, deri në 75 për qind dënime më të ulta (Video)

Deri në 75% dënime më të ulëta për personat fizikë, përcaktimi i gjobave për kompanitë mbi bazë të më shumë kritereve, numri i të punësuarve, të ardhurat e realizuara dhe sjellja e mëparshme, janë pjesë e ndryshimeve të...
gjiko-butrinti_1544793988-6460133

Premierë: Gjiko dhe Butrint Imeri publikojnë hitin ‘Bakllava’

Është publikuar kënga e Gjikos me Butrintin. Dyshja e hiteve para disa ditëve kanë lajmëruar se po sjellin një bashkëpunim. Gjiko dhe Butrinti tashmë kanë publikuar hitin ‘Bakllava’ dhe këngës i kanë bahskuar edhe një...
nora_1544686446-3310281

Video e rrallë e Nora Istrefit si 17-vjeçare

Nora Istrefi është një nga këngëtaret më të kërkuara të estradës. Përveç zërit, ajo njihet edhe për trupin e saj seksi. Së fundmi, është zbuluar një video e rrallë e një performance të saj të vitit 2003, kur Nora ishte...
qante-merkeli-qanin-delegat-t-emocione-p-r-lamtumir-n-e-zonj-s-s-hekurt-FxaxndVicTM-810x456-696x391

Me plot emocione dhe të qara largohet nga partia CDU Angela Merkel

1001 delegatë të partisë gjermane, CDU e kanë zgjedhur kryetaren e re, që do të jetë pasardhëse e Angela Merkel. Por, lamtumira për zonjën e fuqishme, Angela Merkel nuk ka qenë aq e lehtë. Me plot emocione, kancelarja gjermane i...
72311d2cad01415f63465fcc5eb389cf_L

Akuzohet për vrasjen e studentes greke, rrihet barbarisht në burg 19-vjeçari shqiptar (VIDEO +18)

Shqiptari 19 vjeçar i cili dyshohet se vrau studenten greke më 28 nëntor Eleni Topaloudi në Rodos është rrahur në burgun e Avlonës. Ndonëse  Aleksandër Luka ka dëshmuar se nuk e bëri ai por shoku grek i tij, të burgosurit e tjerë...
talat-xhaferi

Xhaferi: Ndryshimet Kushtetuese po hyjnë në fazën përfundimtare (VIDEO)

“Sa i përket implementimit të ndryshimeve kushtetuese, për tejkalim të dallimeve mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit dhe me atë të hapet rruga drejt NATO-së, mund të them se jemi në fazën përfundimtare. Sot përmbyllet...