Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: zgjedhje

gogolee

Pas 30 vitesh nga filmi “I vetëm në shtëpi” aktori 38-vjeçar rikrijon personazhin ikon KEVIN

Kanë kaluar gati 30 vite nga realizimi i një prej filmave më të dashur festiv nga të gjithë brezat. “I vetëm në shtëpi” ! Personazhi Kevin i luajtur nga aktori Macaulay Culkin, është i papërsëritshëm dhe këtë vit askush më...
auto_Jennifer_Lopez111545249812-750x430

Jennifer Lopez zbulon sekretin e bukurisë së përjetshme. Ja çfarë konsumon 49 vjeçarja… (FOTO)

Si i’a arrin Jennifer Lopez të duket dhe të ndihet e mahnitshme në moshën 49 vjeçare? “E gjitha ka të bëjë me një stil të shëndetshëm të jetesës”, ka treguar Lopez për prestigjiozen ‘PEOPLE’. Super ylli i shmang dietat...
fotka

Temperatura të acarta pritet ta përfshijnë vendin

Reshjet e borës përfshin thuajse gjithë vendin. Komunikacioni po zhvillohet nëpër rrugë të lagura dhe mbetje bore, posaçërisht në autostradën Demir Kapi-Gjevgjeli dhe rrugën Gostivar-Kërçovë përmes kalimit malor Strazhë ku në...
ujimicellar

Nëse doni të shkëlqeni si gratë franceze, përdorni vetëm këtë produkt kozmetik

Ndoshta ju keni dëgjuar për ujin micellar. Ndoshta jo. Por edhe nëse ke dëgjuar për këtë produkt francez, mund të mos e dini sa mahnitëse është ai. Si fillim duhet të dini se çfarë është uji micellar? Nëse e keni parë atë...
2-150-750x430

Tipari i ri i Galaxy S10 mund të lë shumë prapa iPhone dhe laptopët Apple

Samsung Galaxy S10 mund të shtyjë kufijtë e asaj që ishte menduar se ishte e mundur për telefonat që arrijnë vitin e ardhshëm, gjë që mund të lë iPhone dhe madje edhe laptopët Apple të mbeten shumë prapa. Një raport i ri, nga...
eeee_1544951802-5585890

Njihuni me shenjën më të sinqertë të horoskopit dhe arsyet janë këto

Që prej datës 23 nëntor kemi hyrë zyrtarisht në sezonin e Shigjetarit, shenjës më aventureske të zodiakut. Kjo është një nga ato karakteristika që mesa duket vazhdon t’i përndjekë të gjithë personat e lindur në këtë shenjë,...
gjiko-butrinti_1544793988-6460133

Premierë: Gjiko dhe Butrint Imeri publikojnë hitin ‘Bakllava’

Është publikuar kënga e Gjikos me Butrintin. Dyshja e hiteve para disa ditëve kanë lajmëruar se po sjellin një bashkëpunim. Gjiko dhe Butrinti tashmë kanë publikuar hitin ‘Bakllava’ dhe këngës i kanë bahskuar edhe një...
borë-780x439

Vjen bora dhe ftohti në Maqedoni

Sot pasdite si dhe gjatë natës do të ketë reshje të borës me intensitet të dobët ndërsa temperaturat gjatë ditës së nesërme do të bien ndjeshëm. Nesër në orët e mëngjesit do të ketë reshje të lehta të dëborës ndërsa...
coffee-cigarette

Ja sa para shpenzojnë duhanpirësit gjatë gjithë jetës së tyre

Efektet shëndetësore të pirjes së duhanit janë të tmerrshme: përafërsisht një në tri vdekje nga kanceri janë si pasojë e pirjes së duhanit. Veç kësaj, pirja e duhanit i rrit rreziqet e sëmundjeve të zemrës, sulmit në tru etj. Por,...
kalendar-780x439

Maqedoni, ditët e pushimit për vitin 2019

Edhe vitin e ardhshëm ashtu si këtë vit do të kemi numër të madh të ditëve të pushimit dhe fundjava të vazhduara. Këto janë ditët e pushimit për vitin 2019 për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë: 1 janari (e...