Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: zgjedhje

132316060

Karburantet shtrenjtohen për një denar

Çmimi i karburanteve prej sonte në mesnatë do të rritet për një denarë për litër, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE). Me vendimin bëhet rritje e çmimeve të rafinuara dhe me pakicë të derivateve të naftës...
referendum-za-ime-2018-50

KSHZ jep rezultatet e para për referendumin e sotëm (Foto)

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen e tyre kanë publikuar rezultatet e para të referendumit të sotëm. Nga 29.35 për qind të vendvotimeve të procesuara, dalja ka qenë 34.15 për qind ose e përkthyer në numra 144.543...
Talat-Xhaferi-780x439

Xhaferi: Duhet të respektohett verdikti i qytetarëve

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ka dalë në konferencë për shtyp nga selia e partisë së tij LSDM, për të komentuar rezultatin e votimit për referendum. “I përgëzoj qytetarët e Maqedonisë dhe institucionet. Kjo...
ch-1-696x430

Një lajm i mirë për shqiptarët… Zvicra jep leje qëndrimi për punëtorët jashtë BE-së

Autoritetet zvicerane i janë përgjigjur kërkesave të kompanive dhe kantoneve për punësimin e punëtorëve me kualifikime të larta. Ndaj u mor vendimi për dhënien e 1,000 leje shtesë për punëtorët që vijnë nga jashtë Bashkimit...
referendum-za-ime-2018-53

Mediat botërore dhe rajonale: Pjesëmarrja e ulët do të rrëzojë referendumin

Një seri mediash botërore të cilat po ndjekin referendumin në Republikën e Maqedonisë shkruajnë për pjesëmarrjen e ulët me një vlerësim që referendumi, pra  Marrveshja  e Prespës, do të delegizohet.   Emmerting Jurop me...
tetova-dhe-shkupi-me-aj-euml-r-m-euml-t-euml-ndotur_hd-780x439

Qyteti i Shkupit fillon të luftojë me ndotjen e ajrit, rekomandohet të mos të dilet nga shtëpia

Qyteti i Shkupit si secilën vit fillon betejën me ndotjen e ajrit. Këtë vit, me siguri do të jetë shumë më herët për shkak që nga kjo periudhë ndotja e ajrit dyfish i tejkalon kufijtë ndërsa stacionet matëse tregojnë se dyfish...
selena-cardi-ozuna-dj-snake_1538133071-8035630

Del më në fund ‘kënga më e madhe e momentit’

Është publikuar bashkëpunimi i Dj Snake me Cardi B, Selena Gomez e Ozuna. Më në fund, pas shumë paralajmërimeve, është publikuar në versionin audio kënga e shumë pritur ‘Taki Taki’. Dj Snake ka mbledhur yjet me prejardhje latine,...
referendumi

Maqedonia nga mesnata në heshtje para referendumit

Në Maqedoni të enjten në mesnatë hyn në fuqi heshtja para votimit të së dielës për referendumin, i cili jo vetëm nga qeveria në Shkup, por edhe nga personalitete të larta evropiane dhe amerikane është cilësuar si historik. Rreth...
f_1538037054-9805109

Fëmijët shkojnë në varrimin e babait, por i pret një befasi emocionuese

Fëmijët rriten shpejt dhe prindërit papritur e gjejnë veten vetëm edhe në festa. Megjithëse është vetëm një reklamë kjo tregon se si një baba me fëmijët e shpërndarë detyrohet të kaloj njëherë krishtlindjet i vetëm. Por...
taynaa_1537979887-1225903

Tayna publikon këngën e re, me titull emrin e saj të vërtetë

Tayna sjell ‘Doruntinën’. Reperja vjen ndryshe në projektin më të ri. Ajo i këndon dashnisë dhe përveç pjesës së rep-it, Tayna vjen edhe si këngëtare. Tekstin e ka shkruar vetë reperja ndërsa muzikën dhe melodinë e ka bërë...