Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: zgjedhje

blood-pressure1-1_1544532231-9546695

Të gjithë duhet ta dini, ky është tensioni normal i gjakut, sipas moshës që keni

Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat shumë njerëz përballen. Ndërsa shumica e njerëzve që vuajnë nga tensioni i lartë nuk kanë ndonjë simptomë, edhe...
Ilir-hasani-750x430

Doktor Ilir Hasani sjell një lajm të mirë për pacientët nga Maqedonia, nuk keni nevojë më të shkoni në Turqi (VIDEO)

Kirurgu i njohur shqiptar, Ilir Hasani, ka një lajm të mirë për pacientët nga Maqedonia që vuajnë nga probleme kurrizore. Ai në bashkëpunim me kirurgun e famshëm turk, Ufuk Aydinli, kanë realizuar për herë të parë në Shkup një...
auto_instagram1538609408-750x430

Risia që solli Instagrami për festat e fundvitit

Instagram është një ndër rrjetet më të mëdha sociale në kohërat moderne, përkrah Facebook me të cilin ndajnë të njëjtin shef ekzekutiv. Pavarësisht problemeve të vazhdueshme që kishte muajin e kaluar, ky rrjet social ka vendosur...
hong-kong-750x430

Hong Kongu qyteti më i vizituar në botë me 27.8 milionë turistë

Hong Kong mbetet qyteti më i vizituar në botë me plot 27.8 milionë turistë ndërkombëtarë në një vit. Sipas të dhënave të Euromonitor ky trend do të vazhdojë dhe vitin e ardhshëm. Është publikuar lista me 100 qytetet më të...
flor

Flori befason të gjithë, sjell baladën e re (VIDEO)

Pak minuta pas performancës në ‘E diela Shqiptare’, kënga më e re e Flori Mumajesit është publikuar tashmë edhe në Youtube. Kantautori konkuron në ‘Kënga Magjike’ me ‘Plas’, një projekt i cili normalisht që mban tërësisht...
flamuri-780x439

8 Dhjetori – Ditë jo pune për gjithë qytetarët në Maqedoni

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se në pajtim me Ligjin për festa në Maqedoni, 8 Dhjetori – Dita e “Shën Klimentit të Ohrit” është ditë jo pune për gjithë qytetarët e vendit. MPPS përmes komunikatës ju uron...
horkower

Martesa, ndarje, njohje të reja/ Këtu keni horoskopin e dashurisë për muajin dhjetor

Dashi Edhe pse planetët janë në pozicion më të favorshëm se në muajin nëntor, dashuria mbetet disi nën trysni. Nëse keni përjetuar ndonjë ndarje dramatike, nuk ju interesojnë më lidhjet afatgjata, por do të nisni ndonjë flirt...
85913954-youtube-tv-TECH-xlarge_transgsaO8O78rhmZrDxTlQBjdEbgHFEZVI1Pljic_pW9c90-780x439

Bëhuni më të mençur përmes internetit: Kanalet në ‘YouTube’ që jua zgjerojnë njohuritë e përgjithshme

Fatkeqësisht, koha është e kufizuar. Rrjetet sociale dhe Netflix-i shumë lehtë mund të na marrin nga dita jonë shumë orë të vlefshme. Kështu që, përse këto orë mos t’i përdorim më mirë në YouTube? Në vend se ta shfrytëzoni...
saxhirari

Është sezoni i Shigjetarit, zbuloni tiparet kryesore të shenjës më të sinqertë dhe aventuriere të horoskopit

Që prej datës 23 nëntor kemi hyrë zyrtarisht në sezonin e Shigjetarit, shenjës më aventureske të zodiakut. Kjo është një nga ato karakteristika që mesa duket vazhdon t’i përndjekë të gjithë personat e lindur në këtë shenjë,...
ismail1

Deklarata origjinale e fotografuar nga Marubi në 25 vjetor të Pavarësisë (FOTO)

Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi” ka publikuar Deklaratën origjinale të Pavarësisë të fotografuar nga Kel Marubi në 25-vjetorin e kësaj ngjarje historike, e cila vjen në ditët tonë falë objektivit të kujdesshëm të fotografit,...