Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: zgjedhje

halil-kastraa-780x439

“Jetimat e Ballkanit”, me një aksion të madh humanitar me 28 nëntor, 28 palë çelësa për 28 familje në nevojë

Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, në ditën e flamurit kombëtar, në bashkëpunim me Komunën e Prizrenit, do të ndajë 28 palë çelësa, në 28 nëntor, për 28 familjare në nevojë. Kjo është njëra nga iniciativat më të...
sheqer

Sheqeri, doza ditore që nuk duhet tejkaluar

Meqë duket se sheqeri është përgjegjës për disa sëmundje, është më mirë të dini më shumë rreth tij. Studimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (WHO), të Agjencisë Ndërkombëtare për Hulumtimin e Kancerit (Airc) dhe...
psikoptaja-jote_1543324129-1463165

‘Psikopatja’ e Fifit dhe Kreshës ka ‘çmendur’ publikun

Vetëm në pak ditë, kënga e dyshes ka arritur të dëgjohet më shumë se 1 milion herë. Këngën që po dëgjoni gjithandej këto ditë, ka titullin ‘Psikopatja jote’ dhe është prezantuar këtë të dielë si këngë konkurrente...
rr_1543244620-1790085

Një grua duhet të bëjë këto gjëra të paktën një herë në vit

Femrat ndonjëherë e harrojnë veten e tyre duke u marrë me partnerin, shoqërinë dhe fëmijet. Në këtë artikull, ju sjellim gjërat që ajo duhet të bëjë të paktën një herë në vit: 1. Të bëjë një masazh Edhe pse planifikojnë...
1-843-750x430

Pritet shpërthimi më i madh në hapësirë me ndikim edhe në Tokë

Një yll 8,000 vite dritë nga Toka është në prag të një shpërthimi të madh supernova, i cili mund të prodhojë shpërthimin e parë të Rrezatimit të Rrugës së Qumështit, një ngjarje e rrezikshme dhe jashtëzakonisht energjike. Shkencëtarët...
insta

Instagram do të largoj llogaritë e rrejshme nga platforma

Tani Instagram është zotuar se do të ndalojë përdoruesit e rrejshëm nga rritja e popullaritetit të tyre, të cilët blejnë ndjekës dhe përdorin aplikacione të dyshimta për ta bërë të duket sikur ata kanë një audiencë të madhe. “Kohët...
jkjkjk_1542708224-484100

Këto janë kombinimet më të gabuara në Zodiak

Këtu janë disa shenja famëkeqe që nuk përputhen dhe çfarë mund të bëni për ta bërë këtë marrëdhënie të funksionojë. Dashi dhe Virgjëresha Hmmm! Dashi dhe Virgjëresha janë kokëfortë, edhe pse këto të fundit janë më...
alkooli_1542633847-8320216

Dy produktet që janë më të rrezikshme se droga

Përdorimi i alkoolit dhe cigareve drejtpërdrejt ndikon në shëndetin e 250 milionë njerëzve në mbarë botën Një studim britanik tregon se konsumimi i alkoolit dhe cigareve përbën rrezikun më të lartë për shëndetin e njeriut, madje...
foldable-galaxy-x-1-780x439

Galaxy X duket mahnitës në imazhet e reja konceptuale

Telefoni i palosshëm i Samsung Galaxy F, i quajtur “Galaxy X”, është shfaqur në imazhe të reja që tregojnë se si mund të duket e ardhmja e telefonave fleksibil, të kompletuar me platformën miqësore Android Q në bord. Imazhet...
auto_Gabriel-Garcia-Marquez-Internet_LRZIMA20130306_0113_11-780x43915422921111542292120-750x430

Thënie të mençura nga Gabriel Garcia Marquez, të cilat ju mbushin plot shpresë

Kur Gabriel Garcia Marquez kishte filluar të punonte në novelën e tij “100 Vite Vetmi”, atij i është dashur ta linte punën. Ai e kishte shitur veturën dhe kishte përfunduar me borxhe të mëdha. Ai kishte ardhur në një pikë ku...