Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: zgjedhje

auto_travel-wallet-pixabay-321933715420893821542089405-750x430

Gjashtë rregulla për kuletën tuaj e cila do t’ju sjellë shumë para

Truqet të cilat do të mund t’ju ndihmojnë të keni para në jetën tuaj fshihen në feng-shui. Arti i lashtë i palosjes së gjërave dhe i përdorimit të objekteve të ndryshme feng-shui mund t’ju ndihmojnë të tërhiqni sasi të mëdha...
diabeti-780x439

Rritet numri i të sëmurëve nga diabeti në Maqedoni, janë regjistruar 120 mijë pacientë

Numri i të sëmurëve nga diabeti në Republikën e Maqedonisë është në rritje. Prej 120.000 pacientëve me diabet, 40.000 pranojnë terapi me insulinë. Sipas të dhënave në vitin 2015 prevalenca e diabetit ka arritur pesë për qind,...
online-780x439 (1)

Maqedoni, tregtia online rritet për 62 për qind

Anketa e realizuar në tre mujorin e parë të vitit 2018 në Maqedoni tregon se tregtia online ka shënuar rritje në vend. Në këtë periudhë online kanë blerë 31.6 për qind e të anketuarve, përkundër 19.5 për qind në periudhën...
Screenshot_4-4-780x439

Gjumi dhe ushtrimet fizike – të fuqishme sa çdo ‘ilaç i mençurisë’

Nuk keni nevojë të përdorni pilule për ta forcuar trurin. Sipas një meta-analize të vitit 2015 nga hulumtuesit e Oksfordit, format jofarmaceutike të rritjes së aftësive kognitive – siç janë gjumi, ushtrimet fizike dhe ushtrimet...
eraistrefi_40831418_233826177491147_1308600677165048803_n-e1541774617653-780x439

Era Istrefi sjell projektin e ri me DJ-në e famshëm, Aoki

Ajo tashmë emër i njohur në rrafshin ndërkombëtar të industrisë muzikore. Bëhet fjalë për Era Istrefin, këngëtaren shqiptar e cila ka pasur një vit të jashtëzakonshëm. Tashmë ka publikuar edhe projektin më të ri të muzikës,...
Europe-border-control-866x487-1-780x439

S’ka më mashtrime në kufi! BE pritet të fusë detektorë zbulues të gënjeshtrave

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjeshtrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze. Ai që do të dojë...
Nikolla-Gruevski-780x439

Deputetët vendosën: Nuk i merret mandati i deputetit Nikolla Gruevskit

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot kanë votuar për propozimin e Gjykatës që t’i merret mandati i deputetit Nikolla Gruevskit. Për këtë pikë të rendit të ditës nuk pati diskutim, ndërsa gjithsej votuan 87 deputetët prej...
masmrer

Përse 11-të nëntori, e diela e kësaj jave është dita më e fuqishme e këtij10-vjeçari?

Për ata që besojnë në shkencën e numerologjisë dhe ndikimin që ka në jetën tonë, kjo fundjavë që vjen nuk është si të tjerat! Por para se të shpjegojmë përse 11 nëntori është kaq i rëndësishëm të shpjegojmë shkurtimisht...
mitro_1541576838-3059119

Historike: 24-vjeçari nga Mitrovica, kampion në WWE (VIDEO)

Gzim Selmani është mundësi shqiptar, i famshëm në botë pasi rrëmbeu titullin kampion në RAW, WWE. Shqiptari, i cili njihet ndryshe në botën e WWE si Rezar ka mundur së bashku me partnerin e tij Akam AOP, Seth Rollins, duke i marrë...
shamia-750x430

Profesoreshë, pse nuk je martuar? Përgjigjia e saj do ju bëj me lot në sy!

Një profesoreshë e një shkollë, kishte pamje dhe moral të bukur, por ishte e pa martuar, andaj njëherë shoqet e saja e pyesin: pse nuk je martuar deri tani? Ajo ishte përgjigjur kështu: “Një grua kishte pasur pesë vajza dhe burri...