Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: zgjedhje

download

Si duket mëngjesi, dreka dhe darka me dietën ketogjenike

Shanset janë se keni dëgjuar pak a shumë për dietën ketogjenike! Keni dëgjuar se e djegë yndyrën më shpejt, ju mbush me më shumë energji, i lufton sëmundjet, etj. Edhe yjet e njohura i nënshtrohen dietës ketogjenike, duke përfshirë...
bora

Ja çfarë thotë Kurani për borën

Në Kuran, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani nuk e përmend dëborën, pasi ai u drejtohet arabëve të cilët nuk e njihnin borën. Vetëm ata që merreshin me tregti dhe udhëtonin...
orizi-2x8izvuszlnenmj2xcs6io_1541324791-9594885

Ka ushqime që nuk u kalon afati, mësoni cilat janë

Përdorimi i produkteve me afat të skaduar mund të jetë i rrezikshëm, por ka disa ushqime për të cilat asnjëherë nuk duhet të shqetësoheni sepse janë të sigurta për t’u ngrënë edhe pas shumë vjetësh. Më poshtë ju sjell...
makina_1541425965-2954457

Miliarderi habit të gjithë, ja çfarë u ka dhuruar punëtorëve

Sanjiv Dholakia, pronari ‘Hari Krishna Exporters’, një nga kompanitë më të mëdha të tregtisë së gurëve të çmuar ka shpërblyer me dhurata të majme punonjësit e tij. Dholakia u ka bërë dhuratë punonjësve të tij 600 makina,...
auto_bunk_81541321362-750x430

Ndodhen në SHBA, ja bunkerët e pasanikëve në rast të fundit të botës

Komuniteti më i madh i bunkerëve privatë në botë, ku një përqindëshi i më të pasurve ka në plan t’i mbijetojë fundit të botës, ndodhet në Dakotën e Jugut të SHBA-ve. Qoftë ky fund nga lufta bërthamore, apo nga ndonjë mynxyrë...
auto_honor1541101782

Honor Magic 2 është super-telefoni me gjashtë kamera që S10 dëshiron të jetë

Bukuria e kësaj pajisjeje vjen falë kamerave të fshehura. Ekrani sjell AMOLED 6,39 inç dhe arrin paketoj një lexues të gjurmëve të gishtërinjëve. Por bukuria e kësaj pajisjeje vjen falë kamerave të fshehura. Në pjesën e...
1-11-750x420

Digjet flamuri kuqezi në Greqi, nxënësja shqiptare humb ndjenjat (VIDEO)

Për herë të dytë brenda pak ditëve janë vënë në shënjestër simbolet shqiptare në Greqi. Në institutin teknologjik TEI në Kretë, punonjësit e të cilit këtë periudhë janë në grevë, kanë hyrë nxënës të gjimnazit teknologjik...
fero-arbenita-1540468707-2080925_1540910907-4323407

Konfirmohet lidhja e Feros me modelen seksi

Tashmë nuk ka dyshim, reperi është në lidhje me modelen Arbenita Ismajli. Ka kohë që po flitet se reperi Fero mund të jetë në lidhje me modelen e cila jeton në Londër. Më pas komentet e vazhdueshme në Instagram sikur e konfirmuan...
auto_beqare1540809280-750x430

“Nuk kam frikë të mbes beqare, kam frikë të bëhem me dikë që nuk i plasë për mua”

Fatkeqësisht shumë njerëz sot zgjedhin të qëndrojnë në lidhje toksike e të keqe për shkak se frikësohen të jenë të vetmuar dhe të kritikohen nga tjerët. Por, e vërteta është se të qenurit beqare nuk është as frikësuese...
kazino-750x430

Pas Shqipërisë edhe Maqedonia do t’i mbyllë bastoret dhe kazinot

Partitë shqiptare janë të gatshme të përkrahin ligjin për mbylljen e lojrave të fatit në Maqedoni, ata thonë se është detyrë e Qeverisë që të propozoj një ligj të tillë. Nga ana tjetër, zëdhënësi i Qeverisë Muhamed Hoxha...