Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: zgjedhje

auto-adelina-tahiri1511261776-700x394_1540809536-6413853

Adelina Tahiri mahnit në fotosesionin e parë me djalin

Adelina vjen si ‘Mbretëresha e akullt’ në fotografitë me të birin. Këngëtarja ka pozuar para aparatit të Rezarta Shkurtës. Adelina shfaqet për herë të parë në një portret të plotë me të birin, Jonin, ndërsa ajo...
1-930

Boeing hap fabrikën e parë në Evropë

Gjiganti i avionëve amerikanë ”Boeing” hapi fabrikën e tij të parë europiane në qytetin verior anglez të Sheffieldit, ku planifikon të prodhojë komponente për sistemet e kontrollit në avionët e pasagjerëve. Kompania tha se synon...
bastore

A i nevojitet Maqedonisë “receta” e Edi Ramës kundër “virusit” të bastoreve dhe kazinove

Ekspertët thonë se kryeministri shqiptar Edi Rama me plotë të drejtë dëshiron dhe synon të ndërmerr një hap të tillë sepse kjo dukuri është duke na e gërryer dheun nën këmbë. Sipas tyre, bastoret dhe kazinot janë një dukuri...
bebe-rexha-2-750x430

Bebe Rexha thyen rekord me këngën ‘Meant to be’

Është bërë një vit që nga publikimi i këngës ‘Meant to be’ të këngëtares shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, të cilën e solli në bashkëpunim me grupin e famshëm, Florida Georgina Line. Kënga e cila pati një sukses...
50c314e700000578-6219763-image-a-21-1538169960224_1540387669-1580619

Apple e konfirmon, iPhone ka një problem serioz

Apple pritet ta rregullojë një problem në iPhone, që i bënte selfiet të duken shumë mirë duke e mjegulluar pak lëkurën. Përdoruesit e iPhone XS u ankuan rreth këtij problemi, duke raportuar se kamera e përparme e celularit i bënte...
vidhet-posta-n-euml-manastir-hajni-n-euml-arrati_hd-780x439

Punëtorët e sporteleve të Postës së Maqedonisë kanë vjedhur rreth 166 mijë denarë

Dy të punësuar në sportelet e filialës së Postës së Maqedonisë në Manastir, në mënyrë joligjore kanë vjedhur 165.942 denarë. Nga policia njoftojnë se bëhet fjalë për dy persona të moshës 52 dhe 53 vjeçare, me inicialet L.G...
zaev-780x439

Nisma e Komisionit për Falje do t’i besohet kryeministrit Zoran Zaev

Në koordinimin mes kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi dhe koordinatorëve të grupeve parlamentare në Kuvend është vendosur që propozimi për formimin e Komisionit Parlamentar për Falje dhe Paqe të propozohet nga ideatori kësaj çështje,...
dfaaf550ad65bf46469cbfd249ca1359-l_1540372970-8317358

Njihuni me 9 sekretet që meshkujt nuk ua thonë kurrë femrave

Jo të gjitha thuhen! Veçanërisht nëse të lëndojnë. Ndoshta për këtë arsye, meshkujt nuk bëjnë zë kur flasin me femrat. Më poshtë keni 9 sekrete që meshkujt nuk do t’i pranonin kurrë para femrave. 1.“Peshqirët për zbukurim...
screenshot-7_1540324316-3913472

Andrea Bocelli paralajmëron duetin e ri me Dua Lipën

Legjenda e muzikës klasike, Andrea Bocelli, po vazhdon të rrisë entuziazmin e admiruesve të tij në prag të daljes së albumit të tij të ri, “Si”. Bocelli të martën ka paralajmëruar këngën e tij më të re, “If Only”, në...
Ëmbëlsirë-pa-miell-dhe-sheqer-780x439-2-650x358

Ëmbëlsirë pa miell dhe sheqer – hit botëror: Desert shumë i mirë

Ëmbëlsirat më të mira bëhen nga artikujt natyrorë. Desertët vërtet të mirë bëhen shumë lehtë, ndërsa receta ka arritur nga Amerika Latine.   Ne e adhurojmë, sepse bëhet lehtë dhe për gatimin e saj ju nevojiten vetëm këta përbërës: –...