Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: zgjedhje

ushqime

Lista e plotë e ushqimeve që parandalojnë qelizat kancerogjene të gjirit

Egjiptianet e lashte besonin se konsumi i kerpudhave sillte jete te gjate. Sot, studjuesit kane arritur te konfirmojne kete besim. Nje grup shkencetaresh te Universitetit te Australise Perendimore, ngriten nje kerkim ne mbi 2000 gra kineze,...
bomba_1540198324-3807209

Capital T publikon videoklipin me modelen për të cilën flitej se është në lidhje

Capital T ka publikuar këngën e re ‘Bomba’ me videoklip. Capital T ka ardhur me këngë të re. Reperi dhe këngëtari ka bërë bujë para disa ditësh, kur ka publikuar fotografi për të cilaj flitej se mund të ketë zyrtarizuar...
si-dukej-viti-ekonomik-2015-shikuar-p-euml-rmes-prizm-euml-s-s-euml-numrave_hd-780x439

Maqedoni, paqartësia politike ndikon në uljen e rritjes ekonomike

Afaristët në Maqedoni thonë se proceset që ndërlidhen me rrumbullaksimin e Marrëveshjes me Greqinë duhet të realizohen me një dinamikë sa më intensive, duke përshëndetur votimin e fazës së parë për ndryshimet kushtetuese si...
untitled-19_1540185245-5393933

Fero puth prezantuesen LIVE në emision

Roza Lati, moderatorja e emisionit “Why Not” në Ora News, i ka habitur të gjithë mbrëmjen e djeshme për herë të dytë. Ajo kishte të ftuar në studion e emisionit reperin e njohur Fero. Ata shkëmbyen sërish një puthje...
noizy-dafina-750x430

Noizy dhe Dafina më shumë se miq? Shfaqen “shumë afër” njëri-tjetrit në paralajmërim të videoklipit

Noizy dhe Dafina Zeqiri tashmë dihet se po sjellin videoklipin e ri. Ky projekt i paralajmëruar shumë kohë më parë tash si duket po merr jetë. Edhe Noizy edhe Duffye fillimisht publikuan projekte të ndara para bashkëpunimit. Më pas...
bananes

Dilema e një jete: Të hamë apo jo banane në mëngjes? Jepet përgjigja 1 milionëshe

Ka qenë gjithmonë dilemë konsumimi ose jo i bananes në mëngjes. Ky frut është i njohur për vlerat ushqyese që i mundëson trupit të njeriut, por dietologët këshillojnë të mos konsumohet në mëngjes sidomos me stomakun bosh. Nëse...
5118414-0-image-a-71-1539768868471_1539855890-9959158

25 vjeç por miliarder, shikoni çfarë jete bën i riu nga Norvegjia

Ai u zgjodh nga Forbes si miliarderi më i ri i botës më herët këtë vit, duke pasur një pasuri prej 2,435 miliardë funtesh. Gustav Magnar Witzoe, 25 vjeç, nga Norvegjia, u tregon vazhdimisht ndjekësve të tij në Instagram se si jetojnë...
kazino-702x430

Biznesmeni shqiptar rrëfen varësinë ndaj bixhozit: Është një sëmundje e rëndë (VIDEO)

Top Story raporton se qarkullimi vjetor zyrtar i industrisë së kumarit, arriti në 16 deri në 17 miliardë lekë, ose në mbi 130 milion euro. E ndërsa evazioni fiskal është më i frikshëm. E gjithë kjo para e qarkulluar nga shqiptarët...
134512636

Krevatë të rinj të vegjël dhe veshmbathje për foshnjet, mbulesa të reja për krevatet spitalore u janë dhuruar Gjinekologjisë

Gjashtëmbëdhjetë krevatë të rinj për foshnje, mbulesa të reja për krevatët spitalorë, janë lyer të gjitha 24 dhomat e Repartit ku ndodhen lehonat dhe foshnjet, rroba nate për lehonat dhe veshmbathje për foshnjet, mori Klinika universitare...
auto-screenshot-1-46-650x3581539707785_1539713156-7380885

Dafina sjell këngën e shumëpritur ‘Kurgjo nuk kallxojna’

Dafina ka publikuar hitin e radhës. Dafina Zeqiri sjell edhe këngën e radhës në gjuhën shqipe. Këngëtarja e hiteve ka publikuar këngën e paralajmëruar, ‘Kurgjo nuk kallxojna’, shkruan Gazeta Express. Muzika dhe produksioni...