Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: zgjedhje

auto_Luana_Vjollca11539707048-750x430

Zbulohen sa paguhen ‘VIP-at’ shqiptarë për një postim në Instagram, shifra që do ju lënë pa fjalë (FOTO)

Personazhet e njohur që kanë më shumë ndjekës në Instagram, janë ata që përfitojnë më shumë dhe që paguhen për çdo postim-reklamë. Në listën botërore të “Pasanikëve të Instagramit” përfshihen një sërë të famshmish...
109967628

Maqedonia e nënshkroi Konventën e rishqyrtuar për bashkëprodhime filmike të Këshillit të Evropës

Maqedonia në fillim të këtij muaji e nënshkroi Konventën e rishqyrtuar evropiane për bashkëprodhime në kinematografinë e Këshillit të Evropës, që është miratuar në vitin 2017. Siç informoi Ministria e Kulturës, Konventa e shqyrtuar...
134510672

Hapet kopshti i parë shkollor ku fëmijët vetë do të prodhojnë ushqim

Si të prodhohet ushqim pa mos u dëmtuar mjedisi i jetesës, të ulen hedhurinat dhe të fitohen vese të reja më të shëndetshme të ushqimit, do të mësojnë fëmijët e e Bardovcit të Shkupit në kopshtin e parë shkollor që u hap sot...
134509329

Shënohet Dita evropiane e dhurimit të organeve

Me rastin e Ditës evropiane për dhurimin e organeve dhe indeve për transplantim sot Shoqata e qytetarëve të sëmurë nga veshkat “NEFRON” organizon ngjarje me temë “A flet si donator? Dhuro organ – dhuro jetë!”. “Dhurimi...
harry-meghan-t_1539592237-6557050

Meghan Markle është shtatzënë, ja kur do të vijë fëmija

Çifti mbretëror po presin fëmijën e parë. Dukesha e Sussex, Meghan Markle është shtatzënë dhe ajo po pret fëmijën e parë me Princin Harry. Lajmi është konfirmuar nga Pallati Mbretëror Kensington, ndërsa në shkrimin për konfirmim...
auto_femra1539369328-750x430

Këto janë karakteristikat e damave të vërteta

Damat e vërteta kurrë nuk shajnë. Kurrë nuk do të dëgjoni nga dama e vërtetë fjalë të ndytë apo ofenduese. Sjellja prej dame mbase është çështje e kohëve të kaluara, mirëpo disa karakteristika të femrave të cilat janë konsideruar...
Slavonski Brod, 090108.

Brodjani ce u sijecnju morati odvojiti dvostruko vise novca za grijanje.

Foto : Danijel Soldo / CROPIX

BEG: Nga e hëna fillon sezoni i ngrohjes

Qytetarët dhe subjektet juridike në Shkup të cilët janë të lidhur me sistemin e ngrohjes qendrore, nga 15 tetori (e hënë) do të fillojnë të përdorin energji termike, deri më 15 prill 2019. deri kur zgjat periudha e ofrimit të rregullt...
rturtu

Çfarë duhet të dini përpara se të pini kokrrat e magnezin

Përfitimet e shumta që marrin nga magnezi, që nga kockat më të forta dhe gjumë më të mirë deri tek lehtësimi i dhimbjeve dhe shëndetit të zemrës, është e lehtë të kuptojmë pse ai është mrekullia minerale. Por ka disa gjëra...
auto_e1539276555-750x430

Vetëm dy herë mish në muaj

Supermodeli Gisele Bündchen konsumon mish vetëm dy herë në muaj, konsumon vetëm djathë dhie dhe pi panxhar gjatë ciklit menstrual. Këto janë detajet që ajo zbuloi në kujtimet e saj të botuara kohët e fundit ‘Lessons: My Path to...
133097083

Eurostat: Në Maqedoni kohëzgjatja mesatare e viteve të punës të punëtorëve është 32 vjet

Kohëzgjatja mesatare e parashikuar e viteve të punës në Maqedoni është 32 vjet, tregojnë të dhënat nga analizat e Eurostat. Indikatorët për kohëzgjatjen e viteve të punës, sipas Eurostat, tregojnë se sa një person i cili aktualisht...