Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Tag Archives: zgjedhje

screenshot-1-1484848480-1086528-1486223466-2276472_1539174660-8818443

Ky çift vallëzon si askush tjetër

Këta valltarë mahnitën të gjithë. Nuk është çudi që juria u çua në këmbë dhe duartrokitën, me publikun që u ‘çmend’ pas performancës së tyre. Nino dhe Violet, nga Holanda, kombinuan artin e vallëzimit me teknologjinë...
best-food-for-diabetes

Diabeti i tipit 2 mund të shërohet nëse tetë javë hani kaq kalori

Ky do të mund të jetë depërtim i konsiderueshëm në mjekësi, sepse një numër i madh njerëzish vuan nga kjo sëmundje. Diabeti i tipit 2 shfaqet kur niveli i glukozës në gjak është shumë i lartë për shkak që trupi nuk arrin që...
auto_Screenshot_1-9-780x4391538996022-750x430

Kur një femër e fortë të thotë lamtumirë, ajo nuk do të kthehet më asnjëherë

Të gjithë e kemi takuar atë – një grua e fortë që qëndron drejt dhe e fortë në sfidat më të mëdha të jetës. Ajo ka plot vetëbesim, është e vendosur dhe e aftë për gjëra të mahnitshme. Nëse keni fat ta fitoni dashurinë...
134498429

Xhaferi: Propozimi për ndryshim të Kushtetutës arriti në Kuvend

Propozimi për qasje drejt ndryshimit të Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë me drejtim për ndryshim dhe plotësim të saj që Qeveria e miratoi në mbledhjen e sotme të jashtëzakonshme tashmë arriti në Kuvend, konfirmoi sonte...
julie-gautier-underwater-choreography-dancing-designboom-5_1539001347-2812275

Mban frymën 6 minuta në pishinën më të thellë në botë

Artistja dhe koreografja nënujore Julie Gautier performon në pishinat më të thella të botës. Ajo performon për disa minuta, duke e mbajtur frymën përgjatë pjesëve të ndryshme të rutinës para se të del në sipërfaqe. Videoja...
screen-shot-2018-10-01-at-14-20-08_1538666422-2839078

Një dietë e shëndetshme për të rënë nga 1 kg çdo ditë

Dieta e mëposhtme është ajo e përdorur prej Beyonce pas lindjes së fëmijës së saj. Duke qenë se çdo shtatzëni i lë nënat me disa kg më tepër, ajo ndoqi këtë dietë për të rënë në peshë. Rezultatet e saj janë më të...
IMG_0347

EVN zhvillon infrastrukturë publike kombëtare për mbushjen e makinave elektrike

EVN filloi me implementimin e projektit të ri me titull “Elektromobiliteti me EVN”. Qëllimi përfundimtar i këtij projekti është adaptimi i zgjeruar i elektromobilitetit në Maqedoni. Duke ndjekur trendet globale, EVN ndërmerr hapa...
41184592-706613036369248-7573893116103288520-n_1538576156-5829354

Kylie Jenner po krijon një biznes të ri dhe sigurisht, pritet të bëjë namin nëpër botë

Ajo krijoi linjën kozmetike të buzëkuqëve, kupat për fryrjen e buzëve dhe tani do të krijojë një tjetër biznes të ri. Kylie Jenner duket se do të krijojë linjën e kremrave për kujdesin e lëkurës dhe do ta quajë “Kylie Skin”. Spekulimet...
134489993

Qyteti i Shkupit do të publikojë konkurs publik për subvencione për blerje të trotinetëve elektrikë

Qyteti i Shkupit këtë vit për herë të parë do të shpallë konkurs publik për subvencione për qytetarë për blerje të trotinetëve elektrikë. Autoritetet e qytetit nga buxheti i vet për këtë dedikim ndanë një milion denarë. “Qëllimi...
iilacett

Shafrani i Indisë një ndër erëzat më të fuqishme/ ja gjashtë medikamentet që i zëvendëson më së miri

Shafran i Indisë ka qenë subjekt i rreth 6,000 studimeve biomjekësore të rishikuara dhe të publikuara. Hulumtuesit kanë studiuar këtë erëz të fuqishme për vite me rradhë dhe kanë arritur në përfundimin se enzima aktive, kurkumi,...