Monday, 17 February 2020 | Lajme: 0

Jetë

ruy6u6t7u

Pijet energjike janë një problem i madh për enët e gjakut/ lexoni se çfarë ndikimi kanë ato

Kur jeni të lodhur dhe masat që duhet të merrni janë “ekstreme” veçanërisht kur keni nevojë për një goditje energjie. Këtë ja u premtojn një pije energjike gjatë ditës. Sipas John Higgins nga McGovern Medical School në UTHealth...
tyujtyuyyyu

Kjo është formula më e thjeshtë për të llogaritur kaloritë/ humbisni peshë lehtësisht në këtë mënyrë

E dinit se duke djegur 500 kalori në ditë do të arrini të humbni deri në 1 kilogram në javë? Nuk është nga ato teoritë e zakonshme që qëndrojnë në ajër, por thjesht një metodë efikase për të humbur peshë. Gjithçka që duhet...
2-362

E la për një tjetër, gruaja ther të dashurin, e gatuan dhe ua shërben punonjësve

Një grua është akuzuar se ka therur të dashurin e saj dhe më pas ka gatuar pjesë të trupit të tij duke ua shërbyer punëtorëve në Emiratet e Bashkuara Arabe. Gruaja e paidentifikuar, kreu vrasjen në shtëpinë e saj në Al Ain, pasi...
auto_download1542823320-750x430

Kurrë mos e karikoni telefonin në makinë

Të gjithëve na ndodh që kur jemi duke udhëtuar me makinë të karikojmë telefonin brenda mjetit me të cilin jemi duke udhëtuar. Por nuk e kemi ditur që ky ëhstë një veprim mjaft i gabuar. Sipas ekspertëve karikimi i Phone gjatë...
auto_diabet-test_1488303533-6654989-696x3811542807219-750x430

Sëmundja, shenjat fillestare të diabetit, si parandalohet

Diabeti është një sëmundje që mund të prekë çdo moshë. Mjekët thonë se diabeti tip 1 haset në rreth 10-15 për qind të të sëmurëve me diabet. Ai shkaktohet nga mungesa totale e prodhimit të insulinës. Pacientët me Diabet tip...
zzzz_1542803104-1098162

Këto janë 8 sjelljet që ciftet e lumtura nuk bëjnë asnjëherë

Dhe ndërsa nuk ka rregull për të qenë i lumtur, ka disa qëndrime dhe sjellje që janë të zakonshme në marrëdhëniet e gjata.  Zakonisht ata që kanë qenë në një marrëdhënie për vite me radhë dhe jetojnë në harmoni të përsosur,...
Screenshot_2-18-780x439

Qëndroni beqare derisa ta gjeni dikë që i bën këto pesë gjëra

Gjetja e dashurisë së vërtetë dhe përjetimi i emocioneve të vërteta është diçka shumë e rrallë ditëve të sotme. Është një përvojë e mahnitshme e cila e ka fuqinë t’jua ndryshojë jetën tërësisht, Një sensacion i cili...
1371595164628_1542748610-7303041

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e Industrive të Ëmbëlsirave dhe të Pastës Italiane, ka nxjerrë pak kohë më parë disa legjenda...
insta

Instagram do të largoj llogaritë e rrejshme nga platforma

Tani Instagram është zotuar se do të ndalojë përdoruesit e rrejshëm nga rritja e popullaritetit të tyre, të cilët blejnë ndjekës dhe përdorin aplikacione të dyshimta për ta bërë të duket sikur ata kanë një audiencë të madhe. “Kohët...
womanman__square-780x439

Femrat janë më të lumtura në një lidhje ku mashkulli është më pak joshës

Meshkujt beqarë me sens të mirë humorit vazhdimisht pyeten se përse nuk kanë të dashura – por, duket se përgjigja mund të jetë se ata thjesht janë joshës. Një studim, i kryer nga universitetit shtetëror i Floridas, ka zbuluar...