Monday, 17 February 2020 | Lajme: 0

Jetë

yuiuuoioi

Magjia që vjen nga një limon i prerë/ përfitimet që merrni prej tij dhe pa e ngrënë

Ka shumë më tepër përdorime për limonin sesa thjesht për të bërë një limonatë. Ky agrum i dashur mund të veprojë si një pastrues, si një antibiotik për aknet në fytyrë. Por a e dini se vetëm duke fjetur pranë limonit të...
jkjkjk_1542708224-484100

Këto janë kombinimet më të gabuara në Zodiak

Këtu janë disa shenja famëkeqe që nuk përputhen dhe çfarë mund të bëni për ta bërë këtë marrëdhënie të funksionojë. Dashi dhe Virgjëresha Hmmm! Dashi dhe Virgjëresha janë kokëfortë, edhe pse këto të fundit janë më...
facebook-750x430

Bie Facebook, mijëra përdorues probleme me rrjetin social

Rrjeti social Facebook ka rënë për mijëra njerëz përreth botës. Mijëra përdorues të nervozuar në SHBA dhe në disa vende të Evropës, duke përfshirë vendin tonë, thuhet se janë prekur nga ky problem. Sipas “Down Detector”,...
auto_a46513a15426072311542607237-750x430

Pesë rregulla të arta për një jetë më të lumtur dhe më të mirë

Andrej Kurpatov, një psikoterapeut, shkrimtar dhe kolumnist i botimeve të shumta, caktoi rregullat e artë të jetës së tij. Ndiqni ato dhe buzëqeshja do të jetë më shpesh në fytyrën tuaj, 1. Asnjëherë mos transferoni përgjegjësinë...
1-753-750x405

Shkencëtarët: Viti më i errët i njerëzimit

Viti 536 konsiderohet si më i keqi në historinë e njerëzimit. Kështu, nuk është 1348 me shpërthimin e murtajës dhe as 1928 me epideminë e gripit spanjoll që vrau rreth 100 milionë njerëz në botë. Sipas studiuesve dhe analizave...
1-727-750x430

Pesë shkaqet më të zakonshme të sterilitetit femëror

Steriliteti është gjendja mjekësore e një ose të dy partnerëve për shkak të të cilave një çift që dëshiron një pasardhës nuk ka sukses në mënyrë të natyrshme për të arritur konceptimin. Dikur besohej se problemi steriliteti...
alkooli_1542633847-8320216

Dy produktet që janë më të rrezikshme se droga

Përdorimi i alkoolit dhe cigareve drejtpërdrejt ndikon në shëndetin e 250 milionë njerëzve në mbarë botën Një studim britanik tregon se konsumimi i alkoolit dhe cigareve përbën rrezikun më të lartë për shëndetin e njeriut, madje...
Screenshot_2

Shpejt dhe lehtë: bukë e shijshme misri

Njëra nga përparësitë e kësaj recete për bukë misri është përgatitja e thjeshtë. Përbërësit: ▪ 150 g miell misri ▪ 600 g miell të butë të thjeshtë ▪ 1 qese pluhur simitesh ▪ ½ lugë e vogël sodë buke ▪ 3 lugë...
ringrohtjaa

Rrezikoni të helmoni të gjithë familjen nëse ringrohni këto ushqime

Janë të shumta pjatat që mund të rezultojnë toksike nëse i fusni në mikrovalë për t’i ringrohur. Në këto raste, ushqimin që ka tepruar mund ta përdorni në sallata të ftohta. Kur themi sallata, e kemi fjalën pikërisht për...
sleep-on-stomach_1542554558-2893051

Personat që flenë në bark duhet ta lexojnë këtë artikull

Të gjithë kanë pozitën e pëlqyer për të fjetur, mirëpo janë disa pozita më të preferuar e disa të tjera më të dëmshme për shëndetin tuaj. Ndër pozitat që përkeqëson shëndetin është fjetja në bark. Fjetja me bark është...