Friday, 17 January 2020 | Lajme: 0

Tag Archives: modë

1000-menyra-per-te-lidhur-floket

1000 mënyra për kapjen e flokëve

E thjeshtë. Shik. Klasike. Praktike. Të lidhura flokët si krehje mbretëreshe! Në ktë sezonë krehje e preferuar për femrta do të jenë flokët e lidhura. Edhe atë në 1000 mënyra lishjesh, që nga krehja-balerinë, krehja e parregullt...
mode

Veshjet më në modë për këtë pranverë

Veshjet me printime të kafshëve do të jenë në modë këtë pranverë-verë. Bluzat, fustanet madje dhe çantat me figura të ndryshme të kafshëve kanë qenë pjesë e pandashme e koleksioneve të markave të njohura për pranverën 2014. Shikoni...
fashion

Ngjyrat më të mira që shkojnë me lëkurën tuaj

Lëkura e çelur si ajo e Taylor Swift-it del më shumë në pah me ngjyra të ëmbla me bazë blunë, si bluja në gri, e verdha e limonit apo ngjyra e kumbullës. Ngjyrë e ftohtë: lëkura me ngjyrë të hapur deri në të mesme Lëkura e...
oskars-dresses

Oskar 2014: Moda në tapetin e kuq (foto)

Është nata më e madhe e “showbiz”-it në planet dhe nuk mind të kaloj pa glamurin  e paradës kur aktoret parakalojnë në tapetin e kuq të veshura si mbretëresha. #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item...
Cavalera1

FOTO: Shqiponja shqiptare, logoja e një firme të njohur në Brazil

Në Brazil tashmë janë bërë të famshme veshjet të cilat mbajnë flamurin shqiptar, shqiponja e flamurit kombëtar është simbol i firmës së njohur të veshjeve në Brazil, “Cavalera”. Në faqen e internetit të kësaj kompanie,...
corapet

Çorapet e gjata tendenca e kësaj stine

Çorapet kanë qenë gjithmonë një aksesor që na tregon se vjeshta dhe dimri kanë ardhur…. Por nuk po flasim për çorapet e leshit, por për çorapet e gjata dhe seksi. Ato na mundësojnë të vishemi me funde dhe fustane edhe në...
bluza

Bluza moderne për këtë dimër

Bluzat e thurura për shumicën nga ne janë tepër të preferuara sepse plotësojnë tre kushte – mbrojnë nga i ftohti, janë të rehatshme dhe moderne. Plus, kemi mundësi të zgjedhim në mes të bluzës XXL i cili shërben edhe si lloj...
aksesoret

Disa nga aksesorët “in” për këtë sezon

Aksesorët luajnë një rol shumë të rëndësishëm në krijimin e një imazhi. Ato ju ndihmojnë të jeni elegantë dhe të ndryshëm çdo ditë. Këtë sezon aksesorët më në modë janë: Çanta e dorës: Është e vështirë të imagjinosh...
buze

Tendenca e re, buzët ‘Vampir’

Buzë të errëta, të kuqe gjak, buzët vampir një tendencë e re në pasarelat e modës për Vjeshtë-Dimër 2013. Të parat që e kanë kopjuar kanë qenë Anne Hathaway, Selena Gomez dhe Katy Perry, dhe pas tyre gjithë vajzat kudo në...
Victoria Beckham & Eva Longoria Parker Host A Night Of Fashion & Technology

Victoria Beckham do të hapë dyqan rrobash

Këngëtarja e shndërruar në dizajnere, Victoria Beckham, ka nënshkruar një kontratë për të hapur dyqanin e saj të parë të rrobave. Ish-anëtarja e “Spice Girls” e ka zgjedhur një lokacion mode mjaft të frekuentuar në Londër...